PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadiony z kasą

  • Jerzy Dudała    27 lipca 2016 - 08:14
Stadiony z kasą

Wydarzenia sportowe przyczyniają się do rozwoju turystyki, gastronomii i hotelarstwa. Fot. Pixabay.com

Sukcesy sportowe poprawiają powszechne nastroje oraz samoocenę ludzi. Zwiększają poczucie dumy narodowej. Krótko mówiąc: wpływają na jakość życia społeczeństw.
Sport to biznes. Marek Rozkrut, główny ekonomista i partner w EY, dowodzi też, że przynosi inwestorom kolosalne dochody, ma wpływ na jakość życia lokalnych – i nie tylko lokalnych – grup społecznych.

Wydarzenia sportowe przyczyniają się do rozwoju turystyki, gastronomii i hotelarstwa. Działalność klubów ma też duże znaczenie dla regionów i gmin.

Czytaj też: Hale i stadiony w Polsce

Nowe stadiony powstały nie tylko w tych miastach, które gościły reprezentacje grające na Euro 2012. Nowoczesny i funkcjonalny stadion miejski wybudowano na przykład w Tychach. Tam średnia frekwencja na meczach piłkarskich wynosi około 8 tys. kibiców i jest jedną z najwyższych w kraju, chociaż GKS Tychy nie gra w ekstraklasie.

– Widać, jak ważna jest infrastruktura. Wszystkie loże przedsiębiorcy wykupili na pniu – zaznacza prezydent Tych Andrzej Dziuba.

O tym, że posiadanie bogatego udziałowca w postaci spółki Skarbu Państwa ma dobre strony, wiedzą też w Lubinie. Do stadionu, na którym rozgrywa mecze Zagłębie Lubin, 130 mln zł dołożył koncern KGHM. Obiekt wybudowano w latach 2008-2010.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.