PARTNER PORTALU
  • BGK

Stalowa Wola straci blok gazowy?

  • wnp.pl    9 maja 2016 - 17:32
Stalowa Wola straci blok gazowy?
Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli (fot.ECSW)

• Wśród rozważanych opcji dotyczących przyszłości niedokończonego bloku gazowo-parowego 449 MW w Stalowej Woli, znajduje się możliwość demontażu i przeniesienia jego urządzeń do innej lokalizacji.
• Główny powód to mały rynek ciepła w Stalowej Woli.
Warty prawie 1,6 mld zł netto kontrakt na budowę bloku w Stalowej Woli podpisano w kwietniu 2012 r., a realizacja miała pierwotnie zająć 38 miesięcy.

29 stycznia 2016 r. Elektrociepłownia Stalowa Wola - spółka celowa, w której Tauron Wytwarzanie oraz PGNiG Termika mają po 50 proc. udziałów - odstąpiła od kontraktu z generalnym wykonawcą bloku, hiszpańską firmą Abener Energia.

Decyzję argumentowano naruszeniem istotnych warunków technicznych kontraktu oraz niewykonaniem i niezgłoszeniem do odbioru bloku w sposób umożliwiający podpisanie protokołu przejęcia do eksploatacji. Inwestycja została zrealizowana w 85 proc.

Już w marcu do wybranych podmiotów trafiły zapytania ofertowe, dotyczące wykonania analizy możliwości przeniesienia urządzeń bloku gazowo-parowego EC Stalowa Wola do innej lokalizacji. Główny powód to mały rynek ciepła w Stalowej Woli.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.