PARTNER PORTALU
  • BGK

Stan czystości dworców już nie odstrasza

  • wnp.pl    12 kwietnia 2017 - 12:07
Stan czystości dworców już nie odstrasza
Obecny, lepszy stan tej infrastruktury komunikacyjnej w głównej mierze zawdzięczać można księgom standardów utrzymania czystości na dworcach (fot.PKP SA, mat. pras.)

W ciągu kilku ostatnich lat poprawił się stan warunków higienicznych na stacjach kolejowych, dworcach autobusowych. Opinię taką wyrażają osoby korzystające z nich.
Na przykład 61 proc. badanych twierdzi, że higiena w pociągach utrzymana jest na odpowiednim poziomie, a połowa ankietowanych ma identyczne zdanie na temat dworców - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę PwC.

Obecny, lepszy stan tej infrastruktury komunikacyjnej w głównej mierze zawdzięczać można księgom standardów utrzymania czystości na dworcach i stacjach kolejowych, jakie przygotowała Polska Izba Gospodarcza Czystości na zlecenie PKP SA.

Te zbiory zasad utrzymania higieny na odpowiednim poziomie opracowano w latach 2012-13, a funkcjonują one do dziś. W oparciu o nie przygotowywane są też specyfikacje przetargowe.

Równie istotna jest decyzja o korzystaniu z usług profesjonalnych przedsiębiorstw sprzątających. W 2014 roku PKP SA przeprowadziła postępowanie przetargowe na utrzymanie czystości we wszystkich (2668) obiektach, jakimi zarządza grupa PKP.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.