Stan czystości dworców już nie odstrasza

W ciągu kilku ostatnich lat poprawił się stan warunków higienicznych na stacjach kolejowych, dworcach autobusowych. Opinię taką wyrażają osoby korzystające z nich.
Stan czystości dworców już nie odstrasza
Obecny, lepszy stan tej infrastruktury komunikacyjnej w głównej mierze zawdzięczać można księgom standardów utrzymania czystości na dworcach (fot.PKP SA, mat. pras.)

Na przykład 61 proc. badanych twierdzi, że higiena w pociągach utrzymana jest na odpowiednim poziomie, a połowa ankietowanych ma identyczne zdanie na temat dworców - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę PwC.

Obecny, lepszy stan tej infrastruktury komunikacyjnej w głównej mierze zawdzięczać można księgom standardów utrzymania czystości na dworcach i stacjach kolejowych, jakie przygotowała Polska Izba Gospodarcza Czystości na zlecenie PKP SA.

Te zbiory zasad utrzymania higieny na odpowiednim poziomie opracowano w latach 2012-13, a funkcjonują one do dziś. W oparciu o nie przygotowywane są też specyfikacje przetargowe.

Równie istotna jest decyzja o korzystaniu z usług profesjonalnych przedsiębiorstw sprzątających. W 2014 roku PKP SA przeprowadziła postępowanie przetargowe na utrzymanie czystości we wszystkich (2668) obiektach, jakimi zarządza grupa PKP.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE