Stanęła inwestycja warta 270 mln zł...

O pół roku może być opóźniona budowa kanalizacji na obszarze Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Związane jest to z problemami finansowymi jednego z wykonawców - poinformował w środę przewodniczący Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka" Tomasz Łęcki
Stanęła inwestycja warta 270 mln zł...

W ramach inwestycji "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic" na terenie pięciu gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz, wchodzących w skład Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka", powstanie około 370 km sieci kanalizacyjnej oraz 150 przepompowni, w tym dwa punkty zlewcze.

Inwestycja zgodnie z planem miała zakończyć się w marcu 2014 roku, ale są kilkumiesięczne opóźnienia. Związek nie wyklucza ogłoszenia nowego przetargu na wykonawcę prac na terenie Czerwonaka i Pobiedzisk.

"Obecny wykonawca przestał płacić partnerom, którzy odmówili współpracy. Od dwóch tygodni na miejscu budowy nic się nie dzieje. Lato to najlepszy okres do prac budowlanych, dlatego poprosiliśmy firmę o przyśpieszenie prac" - powiedział Łęcki.

Tadeusz Wojciechowski z firmy Tahal Polska, która jest wykonawcą zadań w Czerwonaku i Pobiedziskach potwierdził, że sytuacja finansowa firmy jest trudna i obecnie nie są prowadzone żadne prace na budowie. Zaznaczył, że firma chce wywiązać się z kontraktu.

Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 292 mln zł, przedsięwzięcie dofinansowane jest z unijnego Funduszu Spójności. Wysokość dofinansowania wyniesie 200 mln zł, co stanowi prawie 70 proc. kosztów kwalifikowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE