PARTNER PORTALU
  • BGK

Stanęła inwestycja warta 270 mln zł...

  • PAP    11 lipca 2013 - 07:45
Stanęła inwestycja warta 270 mln zł...

O pół roku może być opóźniona budowa kanalizacji na obszarze Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Związane jest to z problemami finansowymi jednego z wykonawców - poinformował w środę przewodniczący Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka" Tomasz Łęcki
W ramach inwestycji "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic" na terenie pięciu gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz, wchodzących w skład Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka", powstanie około 370 km sieci kanalizacyjnej oraz 150 przepompowni, w tym dwa punkty zlewcze.

Inwestycja zgodnie z planem miała zakończyć się w marcu 2014 roku, ale są kilkumiesięczne opóźnienia. Związek nie wyklucza ogłoszenia nowego przetargu na wykonawcę prac na terenie Czerwonaka i Pobiedzisk.

"Obecny wykonawca przestał płacić partnerom, którzy odmówili współpracy. Od dwóch tygodni na miejscu budowy nic się nie dzieje. Lato to najlepszy okres do prac budowlanych, dlatego poprosiliśmy firmę o przyśpieszenie prac" - powiedział Łęcki.

Tadeusz Wojciechowski z firmy Tahal Polska, która jest wykonawcą zadań w Czerwonaku i Pobiedziskach potwierdził, że sytuacja finansowa firmy jest trudna i obecnie nie są prowadzone żadne prace na budowie. Zaznaczył, że firma chce wywiązać się z kontraktu.

Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 292 mln zł, przedsięwzięcie dofinansowane jest z unijnego Funduszu Spójności. Wysokość dofinansowania wyniesie 200 mln zł, co stanowi prawie 70 proc. kosztów kwalifikowanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.