PARTNER PORTALU
  • BGK

Starachowice szykują setkę mieszkań

  • HouseMarket.pl    22 czerwca 2016 - 10:03
Starachowice szykują setkę mieszkań
Starachowice robią porządki na osiedlu Bugaj. Fot. Pixabay.com

Rozpoczęło się wyburzenia budynków socjalnych na starachowickim osiedlu Bugaj. Odzyskany teren miasto chce przeznaczyć pod inwestycje.
Osiedle Bugaj to kilkanaście drewnianych, jeszcze przedwojennych budynków, w kiepskim stanie technicznych, które stoją w bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. W barakach było ok. 90 mieszkań socjalnych, a o likwidacji osiedla, które nie cieszy się zbyt dobrą opinią, mówiono od lat.

Kilka tygodni temu część mieszkańców przeprowadziła się do nowego budynku socjalnego z 34 mieszkaniami i placem zabaw, który samorząd wybudował za blisko 2 miliony złotych przy ul. Ostrowieckiej. To pozwoliło na rozpoczęcie rozbiórkę ośmiu baraków na osiedlu Bugaj. Nadal jest tam jednak jeszcze 11 budynków z ok. 60 mieszkaniami.

Docelowo miasto chce zlikwidować to osiedle, a teren przeznaczyć pod inwestycje. To jedyny taki obszar w strefie przemysłowej miasta, w sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice, a gminie brakuje terenów inwestycyjnych. Prowadzone są przygotowania do budowy kolejnego bloku z blisko setką mieszkań socjalnych i komunalnych, na parterze będzie świetlica środowiskowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.