PARTNER PORTALU
  • BGK

Stare bilety dłużej ważne

  • www.m-ce24.pl (Joanna Krawczyk)    5 kwietnia 2012 - 12:44

Jak poinformował Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, w związku ze zmianą taryfy, bilety jednorazowe o starych nominałach będą ważne bez dopłaty do 14 kwietnia.
Po tym terminie bilety będą ważne tylko z dopłatą do kwoty wynikającej z cennika.

Ci, którzy nie zdążyli wykorzystać starych biletów jednorazowych, mogą bez żadnych dodatkowych dopłat korzystać z nich aż do 14 kwietnia.

Warto wiedzieć, że bilety jednorazowe wydane przez KZK GOP nigdy nie tracą swojej ważności. Po zmianie cen można ich używać nadal, dokasowując bilet uzupełniający, tak żeby ich wspólna wartość zgadzała się z obowiązującym cennikiem. Bilet taki jest dostępny w automatach, Punktach Obsługi Pasażera i wybranych kolekturach.

Natomiast bilety okresowe, których bieg rozpoczął się przed datą zmiany cennika, są honorowane aż do dnia, w którym upływa ich ważność.

Z dniem 1 kwietnia prawo do ulgi stracili emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze 60. roku życia. Z kolei osoby korzystające z ulgi na podstawie renty i stopnia niepełnosprawności, zgodnie z dotychczasowymi zapisami taryfy, zachowują prawo do ulgowych przejazdów bez względu na wiek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.