PARTNER PORTALU
  • BGK

Stare Ikarusy z Gliwic do wzięcia

  • 24gliwice.pl    2 grudnia 2013 - 12:14
Stare Ikarusy z Gliwic do wzięcia

Z początkiem roku, z gliwickich ulic definitywnie znikną stare Ikarusy. To efekt wzbogacenia taboru PKM Gliwice nowymi pojazdami.
Wysłużone autobusy być może nie trafią jednak na złom, a w ręce kolekcjonerów. Chętnych nie brakuje.

W drugiej połowie grudnia, na parkingu PKM Gliwice zameldują się 22 nowoczesne autobusy marki Solaris (12 - 15metrowych i 10 - 12metrowych). Łączny koszt zamówienia to około 16 mln. złotych. Pojazdy mają wyposażenia podstawowe, bez klimatyzacji.

Wraz z ich przybyciem kończy się prawie 20-letnia służba autobusów Ikarus. Jak zapewnia prezes PKM Gliwice, Henryk Szary, więcej już ich na gliwickich ulicach nie zobaczymy. Nie będą wykorzystywane nawet do "zadań specjalnych" (np. przewożenia kibiców na mecz bądź w dzień Wszystkich Świętych).

- Autobusy marki Ikarus zostaną wycofane do końca roku. Miały trafić na złom, ale zgłosili się do nas sympatycy komunikacji miejskiej i w tej chwili jest istny szał zakupów. Być może pozostawimy także na własny użytek dwa, trzy pojazdy - mówi nam Henryk Szary.

Ile kosztuje takie "cacko"?

PKM Gliwice nie postawił wysokiej bariery. Szczęśliwym posiadaczem starego Ikarusa można zostać wykładając zaledwie 4 tys. złotych. Trzeba jednak dodać, że ceny wahają się w zależności od stanu pojazdu i mogą sięgnąć 11 tys. złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.