PARTNER PORTALU
  • BGK

Stare Miasto zyska nową kanalizację

  • AW    14 lutego 2013 - 09:33
Stare Miasto zyska nową kanalizację

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisał z gminą Stare Miasto umowę na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 3 mln zł.
Jak podaje urzad gminy, kwota dofinansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 to blisko 2 mln 700 tys. zł. Zgodnie z planem inwestycja ma być ukończona w połowie 2015 r.

- Na terenie Gminy Stare Miasto brakuje sieci kanalizacyjnej. Istniejąca infrastruktura wodno- kanalizacyjna jest niewystarczająca w stosunku do stale wzrastającej liczby mieszkańców aglomeracji, których obecnie jest już ponad 8,5 tysiąca. Zależy nam na tym, żeby ścieki bytowo-gospodarcze z obszarów, które nie są wyposażone w kanalizację, nie trafiały do wód powierzchniowych. Dlatego samorząd Gminy podjął działania w zakresie rozbudowy systemu kanalizacyjnego - mówi wójt Ryszard Nawrocki.

Budowana sieć kanalizacyjna będzie miała prawie 8 km. Zostanie do niej podłączonych 877 mieszkańców. Realizowany projekt poprawi standard życia i wpłynie na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Stare Miasto.

- Dzięki eliminacji zrzutu ścieków nieoczyszczonych poprawi się stan środowiska naturalnego. Realizowany na terenie powiatu konińskiego projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu III „Środowisko Przyrodnicze" - mówi Hanna Grunt, prezes WFOŚiGW w Poznaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.