PARTNER PORTALU
  • BGK

Startuje budowa drugiej linii metra

  • wnp.pl (PS)    13 sierpnia 2010 - 13:12
Startuje budowa drugiej linii metra

16 sierpnia rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy drugiej linii metra w Warszawie.
Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, od 16 sierpnia wykonawca centralnego odcinka II linii metra rozpocznie prace przygotowawcze w rejonie przyszłej stacji Rondo Daszyńskiego, w dzielnicy Warszawa - Wola. Tym samym rozpocznie się realizacja największej inwestycji samorządowej w stolicy.

Prace przygotowawcze są niezbędne do wprowadzenia tymczasowej, nowej organizacji ruchu w tym rejonie. W połowie września z ruchu wyłączony dla ruchu zostanie odcinek ul. Prostej (pomiędzy Karolkową a Towarową), czyli bezpośredni wjazd z zachodu do centrum. Do tego czasu wykonane zostaną m.in. tymczasowe przystanki autobusowe i tymczasowy przejazd przez tory tramwajowe w ul. Kasprzaka.

Przeprogramowana zostanie także sygnalizacja świetlna oraz przygotowane zostanie nowe oznakowanie pionowe i poziome, informuje Igor Krajnow rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego. Konieczne jest także przygotowanie samego terenu budowy, czyli m.in. usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją.

Dopiero po zakończeniu tych prac rozpocznie się budowa szybu startowego stacji Rondo Daszyńskiego. Z tego miejsca rozpocznie pracę TBM – gigantyczna tarcza drążąca podziemne tunele.

Krajnow przypomina, że wiele innych robót prowadzonych od dłuższego czasu w Warszawie jest ściśle związanych z budową centralnego odcinka II linii metra. Np. modernizowana jest magistrala wodociągowa przy ul. Żelaznej, rozpoczęto remont ul. Emilii Plater, po południowej stronie Pałacu Kultury i Nauki.

Również prace prowadzone na ul. Kolejowej mają związek z przygotowaniami do budowy szybów startowych – po wykonaniu wodociągu i kanalizacji oraz fragmentu jezdni przez prywatnego inwestora, Zarząd Dróg Miejskich wyremontuje nawierzchnię na pozostałym fragmencie ulicy i przygotuje tymczasowy skręt z ul. Towarowej. To połączenie posłuży jako objazd zamkniętego odcinka ul. Prostej.

Jedno jest pewne – warszawiaków i gości stolicy czekają przez kilkanaście miesięcy kolejne utrudnienia w podróżowaniu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.