PARTNER PORTALU
  • BGK

Startuje połączenie lotnicze z Bydgoszczy do Frankfurtu

  • bad    27 marca 2015 - 11:42
Startuje połączenie lotnicze z Bydgoszczy do Frankfurtu
- Uruchomienie połączenia to bardzo dobra wiadomość dla podróżnych - podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Fot. Tymon Markowski.

Rusza połączenie lotnicze Bydgoszcz-Frankfurt nad Menem. Obsługiwane przez Lufthansę loty będą wykonywane cztery razy w tygodniu.
Połączenie lotnicze Bydgoszcz-Frankfurt nad Menem rusza w niedzielę, 29 marca.

- Uruchomienie połączenia to bardzo dobra wiadomość dla podróżnych, a także dla kierownictwa portu i samorządu województwa, który jest jego głównym udziałowcem. Tym lepsza, że oferta Lufthansy otwiera dla pasażerów wylatujących z Bydgoszczy wygodne połączenia lotnicze praktycznie z całym światem – podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Samoloty niemieckiego narodowego przewoźnika będą latać na linii Frankfurt-Bydgoszcz i Bydgoszcz-Frankfurt cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Połączenie obsługuje nowoczesny embraer 90 ze stu miejscami na pokładzie (w klasie biznes i ekonomicznej). Czas przelotu to 90 minut.

Port przesiadkowy (tak zwany hub) we Frankfurcie jest największym w Niemczech i jednym z największych w Europie. Pasażerowie wylatujący z Lufthansą z Bydgoszczy będą mieli możliwość dotarcia z jedną tylko przesiadką do 160 miast w całym świecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.