PARTNER PORTALU
  • BGK

Staszów robi porządki z odpadami

  • GK/www.staszow.pl    3 lipca 2012 - 08:48
Staszów robi porządki z odpadami

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Staszów podpisana została umowa na budowę Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.
Powstanie on w ramach projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy”.

Umowa opiewająca na kwotę 29 385 178,79 zł na wykonanie inwestycji podpisana została pomiędzy ZGOK, który reprezentowali prezes Robert Stachowicz i członek zarządu Paweł Łodej a „Eifarge Budownictwo MITEX” reprezentowanym przez Zbigniewa Kozłowskiego.

Andrzej Zoch wiceprezes WFOŚ wyraził zadowolenie z rozpoczęcia kolejnych inwestycji ekologicznych, napominając jednocześnie, że najważniejszym momentem będzie zakończenie i rozliczenie zadania.

Miłym akcentem był udział marszałka i starosty, którzy przybyli na spotkanie, tuż po podpisaniu na sesji rady powiatu kluczowego dla miasta porozumienia w sprawie budowy obwodnic Staszowa.

Zgodnie z nim powiat staszowski wykona dokumentację projektową (w kwocie 700 tys. zł), przygotowuje i przeprowadzi przetarg, uzgadniając uprzednio inwestycję w trybie konsultacji społecznych.

Z kolei województwo świętokrzyskie zobowiązuje się m.in. do określenia warunków technicznych do projektowania dla tego zadania inwestycyjnego, przygotowania programu funkcjonalno – użytkowego oraz uzgodnienia projektu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.