PARTNER PORTALU
 • BGK

Stawka za śmieci w Rudzie Śląskiej zależna od segregacji

 • PAP    22 grudnia 2012 - 11:11
Stawka za śmieci w Rudzie Śląskiej zależna od segregacji

11 i 17 zł za odbiór śmieci od osoby będą płacić od lipca przyszłego roku mieszkańcy Rudy Śląskiej - zdecydowali radni. Wysokość stawki będzie zależała od tego, czy odpady będą segregowane.
"Dla czteroosobowej rodziny segregującej śmieci będzie to wydatek rzędu 44 złotych miesięcznie, dla niesegregującej - 68 złotych" - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Czytaj też: WFOŚiGW dofinansuje gminne kampanie ws. śmieci

Opłata śmieciowa będzie naliczana "od głowy". Obejmie m.in. takie koszty jak odbiór, transport, zbieranie, odzyskiwanie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych, tworzenie i utrzymanie punktów, w których będzie można za darmo oddać posegregowane śmieci.

Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi ma ruszyć od lipca 2013 roku. Do tego czasu władze lokalne mają wprowadzić nowe rozwiązania - m.in. rozstrzygnąć przetargi na firmy, które będą odbierać śmieci od mieszkańców.

Czytaj też:  Spółka komunalna może dać sobie radę w przetargu na odbiór śmieci

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (6)

 • Zoja, 2013-01-10 20:02:42

  Trzeba zmotywować miasto do inwestycji, przy jednoczesnej edukacji społeczeństwa. Śmieci, odpadów coraz więcej i brak miejsc na składowanie. Spalarnie, kompostownie- przed nimi niestety nie uciekniemy.
 • bielszczanin, 2012-12-28 09:51:57

  Tak!!! Mam pretensję do samorządów, bo to samorządowcy cisneli na ustawe i udowadniali, ze bez przejęcia gospodarki odpadami komunalnymi przez gminy nigdy nie osiągniemy współczynników narzuconych nam przez UE. A efekt narazie jest taki, ze opłaty rosna o 100 %, rozrastaja się Biura ds. Odpadów Kom...unalnych w miastach (np. Bielsko-Biała ma zatrudniac 18 osób). Do tego prawo jest naginane przez władze lokalne, tak by zapewnić opłacalnośc inwestycji miasta w ZGO. Przetargi mają być tak ustawione, by mogła to wygrać tylko jedna firma... OBŁĘD!!! A na podsumowanie: SEGREGOWAC BĘDĘ TYLE ILE MUSZĘ, BY URZEDASY MI ZALICZYLI SEGREGACJĘ, A RESZTE NIECH SOBIE MIASTO WYWOZI ZA HARACZ PO ZBÓJECKICH CENACH. Czyli butelki, słoiki, gazety, styropian, do kosza. Odpadki zywnościowe do kosza, trawa do kosza...itp. I tak muszą wywieźć za opłatę!!!!  rozwiń
 • House, 2012-12-27 21:43:42

  Selektywna zbiórka odpadów to czysty zysk - wie to nawet każde dziecko w Polsce - więc ci którzy segregują nie powinni wcale płacić a nawet należy się im zapłata... Więcej takich złotych myśli można poczytać na google.pl po wlejeniu hasła "narodowy przekręt ekologiczny"......  rozwiń