PARTNER PORTALU
  • BGK

Sto dodatkowych połączeń na festiwal

  • PAP    30 lipca 2013 - 06:44
Sto dodatkowych połączeń na festiwal

Przewozy Regionalne uruchomiły sto dodatkowych połączeń kolejowych, które mają zapewnić sprawny i szybki transport uczestników na XIX Przystanek Woodstock.
„Na tegoroczny przystanek Woodstock przygotowaliśmy 100 pociągów i jest to o 26 połączeń więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Pociągi te nazywają się musicRegio i kursować będą do Kostrzyna nad Odrą z całego kraju. Do obsługi tej imprezy przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu, gdyż zdajemy sobie, że ruch będzie wzmożony" - wyjaśnia rzeczniczka Przewozów Regionalnych Marta Milewicz.

W tym roku woodstockowicze do Kostrzyna nad Odrą będą mogli dojechać pociągami musicREGIO, które będą nosić nazwy ściśle związane z Festiwalem. I tak np. z Gdyni będzie można dotrzeć składem o nazwie „Dziadek", który zyskał tę imię na cześć zmarłego na początku kwietnia wieloletniego woodstockowicza Stanisława Kuleszyńskiego. Inne nazwy pociągów to m.in.: „Złoty Bączek", „Pędząca Kłoda", „Wehikuł Czasu" oraz „Akademia Sztuk Pięknych".

Nowością są również pociągi „Woodstock Express", które codziennie będą kursowały na trasie Poznań - Kostrzyn nad Odrą. Utworzone zostały także specjalne składy „Szczecin Express" oraz „Poznań Express". Pociągami tymi 4 sierpnia uczestnicy Przystanku będą mogli dotrzeć bezpośrednio do Szczecina oraz Poznania.

Woodstock wiąże się ze wzmożonym ruchem na kolei. W przeszłości zdarzały się już wypadki w drodze na Festiwal w związku z czym rzeczniczka Przewozów Regionalnych apeluje do wszystkich o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa oraz rozwagi."Prosimy również o nie niszczenie naszego taboru, który służy na co dzień wszystkim klientom Przewozów Regionalnych" - zaznacza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.