PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczna komunikacja darmowa

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita Życie Warszawy    21 maja 2012 - 06:36
Stołeczna komunikacja darmowa

Czy w Warszawie komunikacja miejska może być darmowa? Na Ursynowie zastanowią się, jaka jest na to szansa.
Zorganizowanie wielkiej debaty nad opłatami za komunikację miejską zaproponował ursynowski radny Wojciech Zabłocki (PiS) – pisze „Życie Warszawy”.

W Warszawie (zabierz głos, oceń prezydenta) wpływy z biletów komunikacji miejskiej wystarczają na sfinansowanie zaledwie ok. 30 – 40 proc. kosztów. Pozostałe pokrywane są z kasy miejskiej.

Istnieje jeszcze inna możliwość: darmowa komunikacja tylko dla pasażerów płacących w Warszawie podatki. Zachęciłoby to tych, którzy korzystają ze stołecznej infrastruktury, a płacą podatki w Ciechanowie czy Lublinie

Pomysł debaty spodobał się władzom, ale sceptycznie na pomysł patrzą władze miasta. Tłumaczą, że zmniejszenie wpływów do budżetu musiałoby się odbić na jakości komunikacji w mieście – podaje „Życie Warszawy”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Stolicznik, 2012-05-21 10:10:43

    komunikacja w Warszawie jest najdroższa, niestety nie będziemy dorabiać urzędników, niech się zastanowią nad kolejnym przetargiem dot. taboru,kto im karze kupować drogie autobusy tapicerowane, które po 2 latach do niczego się nie nadają, siedzenia wyszmelcowane,brudne cuchnące nikt tego nie pierze ...- nie można kupić autobusów z profilowanymi siedzeniami z tworzywa? łatwe do utrzymania w czystości ale czy władza w ogóle myśli - tylko ceny podnosić - to każdy potrafi ale niekoniecznie musimy sie na to zgadzać, inne miasta mądrzej decydują a w Warszawie jak zwykle decydują ci którzy nawet nie mają tu stałego stałego meldunku czyli PO co tak jest - ano mierny, bierny ale wierny, przy kolejnych wyborach, żadna "mysz" spoza Warszawy nie dostanie się nawet na listy wyborcze. Samorząd terytorialny jak sama nazwa wskazuje składać się ma z osób szanowanych, znanych w środowisku i mieszkających od lat w Warszawie na stałe, tylko takie osoby dają gwarancję iż będą dbać o interesy mieszkańców.Rady osiedlowe powinny być rozwiązane - to nic nie daje nikomu oprócz plotkarskich informacji, z których skwapliwie korzystają, administracje ADK( jest tego trochę ) i prywatne, nikomu ten twór nie jest potrzebny, może tylko łapczywym Żydom w celu uzyskania informacji, gdzie mieszkanko po umierającej samotnej babci będzie niedługo do "wyszarpnięcia" - tylko tyle, taki proceder trwa od dawna przy komisjach mieszkaniowych w urzędach dzielnic Warszawy - a poza tym zapraszamy do "Stolycy"  rozwiń