PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczna komunikacja wraca na dawne trasy

  • PAP    24 sierpnia 2012 - 08:21
Stołeczna komunikacja wraca na dawne trasy

Przez pl. Wileński przejadą samochody i komunikacja miejska. Na dawne trasy wrócą linie autobusowe z wyjątkiem linii 512 i 527 – poinformował ZTM.
Autobusy linii 512 pojadą al. Solidarności przez most Śląsko-Dąbrowski, dalej al. Solidarności, Okopową i Anielewicza; wracać będą Anielewicza, al. Jana Pawła II, al. Solidarności i przez most Śląsko-Dąbrowski. Linia 527 w związku z ograniczeniem przepustowości mostu Śląsko-Dąbrowskiego zostanie na trasie prowadzącej przez most Gdański. W związku z tym zostanie również utrzymana trasa linii 409.

Na most Śląsko-Dąbrowski będą mogły wjeżdżać samochody, ale w godzinach szczytu – czyli między godz. 6 a 10 oraz między 15 a 19 – na odcinku między tunelem trasy W-Z a Wisłostradą będzie kursować jedynie komunikacja miejska. W tych godzinach kierowcy jadący z Pragi, po przekroczeniu mostu będą musieli zjechać na Wisłostradę. Z kolei kierowcy jadący w kierunku prawego brzegu Warszawy będą na most wjeżdżali z Wisłostrady.

Przejazd przez most Śląsko-Dąbrowski został zamknięty dla samochodów osobowych w związku z budową centralnego odcinka II linii metra w październiku ub. roku. Z kolei od 22 lipca tego roku przez pl. Wileński nie jeździ także komunikacja miejska – pasażerowie muszą się przejść przez plac na piechotę, by kontynuować podróż po drugiej stronie placu.

Od ubiegłego tygodnia ruch w Warszawie jest utrudniony także w związku z awarią na budowanej stacji metra Powiśle; zamknięty został tunel Wisłostrady, a kierowcy korzystają z objazdów.

Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów powiedział PAP, że na objeździe korkuje się ul. Dobra, gdyż część kierowców za wcześnie z ul. Karowej skręca w lewo. Objazd prowadzi bowiem ul. Browarną. Ocenił, że więcej samochodów porusza się po stronie praskiej: Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Szczecińskim i Wybrzeżem Helskim.

Dodał, że większy ruch odnotowano także na al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. „Paradoksalnie, warunki na Wisłostradzie, na dalszych odcinkach, się polepszyły. Kierowcy chyba boją się tamtędy jeździć” – ocenił.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.