PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczne sześciolatki będą jeździć za darmo?

  • Przegląd prasy/Metro    12 listopada 2011 - 07:53
Stołeczne sześciolatki będą jeździć za darmo?

Stołeczni radni zafundowali sześciolatkom bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Przy okazji wyprodukowali bubel prawny, bo ze zniżek dłużej mogą korzystać dzieci urodzone po 1 września.
Stołeczni radni zafundowali dwa lata temu maluchom prezent – komunikację miejską za darmo – pisze „Metro”. Wcześniej bezpłatnie mogły jeździć dzieci nieobjęte obowiązkiem szkolnym, czyli do 7. roku życia.

Nowy przepis miał sprawić, by sześciolatek, mimo że idzie do szkoły, mógł także korzystać z komunikacji miejskiej jak jego rówieśnicy, którzy pozostali w zerówce. Stosowny paragraf mówi więc, że z ulgi mogą korzystać „dzieci sześcioletnie, spełniające obowiązek szkolny nie dłużej niż do końca roku szkolnego, w którym kończą 7 lat”.

To oznacza, że sześciolatek urodzony przed 1 września jeździ za darmo do końca pierwszej klasy. Ale jeśli urodził się później, może jeździć bezpłatnie do końca drugiej klasy.

Problem jest poważny, bo co roku w Warszawie przybywa ponad. 8 tys. dzieci urodzonych między wrześniem a grudniem, które mają więcej przywilejów niż ich rówieśnicy urodzeni wcześniej – informuje „Metro”.

Czytaj też: Kto dowozi dziecko do szkoły?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.