PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczni radni porządkują uliczny handel

  • PAP/portalspozywczy.pl    17 listopada 2009 - 11:35

Namioty w kolorze ecru zamiast parasoli - to nowy pomysł stołecznego ratusza na porządkowanie handlu w mieście. Inny - to jednodniowe bazary np. na pl. Bankowym oraz strzecha i wiklinowy koszyk dla babci z pietruszką - ujawnia "Życie Warszawy".
"Parasole z logo miasta nie sprawdziły się" - przyznaje wiceprezydent Andrzej Jakubiak, pomysłodawca takiej formy ulicznego handlu. I dodaje, że na ulicach pojawiły się jedynie nieliczne. "Bo są za małe i niefunkcjonalne" - komentuje Bożenna Kolba z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców. Nadawały się może do handlu kwiatami i to tylko latem.

Ratusz wpadł więc na nowy pomysł, który pilotażowo wprowadzi na Mokotowie. "Zaproponowaliśmy kupcom handlującym w rejonie stacji metra Wilanowska przeprowadzkę na pusty teren przy ul. Bukowińskiej, też przy metrze" - mówi wiceburmistrz Mokotowa Wojciech Turkowski. Tam ustawią sobie jednolite namioty w kolorze ecru z opuszczanymi bokami i otwartym frontem. Wzór lekkich pawiloników zaakceptował już naczelnik Wydziału Estetyki Miejskiej Tomasz Gamdzyk.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.