Stołeczny ratusz przygotowuje mieszkańców na zmiany w gospodarce odpadami

Jak przygotować się do tej zmiany, jakie niesie nowa ustawa śmieciowa, jak będzie wyglądał nowy system i o czym warto pamiętać – odpowiedzi udzielą przedstawiciele stołecznego ratusza podczas spotkań informacyjnych dla mieszkańców.
Stołeczny ratusz przygotowuje mieszkańców na zmiany w gospodarce odpadami
Chcąc przygotować mieszkańców na te zmiany, stołeczny ratusz zapraszana spotkania informacyjne poświęcone nowym regulacjom dotyczącym gospodarowania odpadami komunalnymi. Spotkania odbędą się:

· we wtorek 11 grudnia, w godz. 17.00-19.00 w Centrum Konferencyjnym Zielna (ul. Zielna 37);

· w poniedziałek 17 grudnia, w godz. 17.00-19.00 w Sali Kurialnej przy Katedrze św. Floriana i św. Michała Archanioła (ul. Floriańska 3) oraz

· we wtorek 18 grudnia, w godz. 17.00-19.00 w sali teatralnej w budynku dawnego Gimnazjum nr 103 przy ul. Żegańskiej 1a.

 

Do udziału w debatach zaprasza się w szczególności zarządców nieruchomości i mieszkańców, którzy posiadają indywidualne umowy na wywóz śmieci.

Oprócz bloków i domków mieszkalnych, miasto zapewni odbiór odpadów również z biur, sklepów, szkół, szpitali, instytucji kultury, szeroko pojętych punktów usługowych, cmentarzy, targowisk i bazarów.

Nowy system nie obejmie natomiast właścicieli takich nieruchomości jak parki, zieleńce, bulwary, plaże, drogi publiczne, chodniki czy przystanki. Odpady komunalne z terenu tych nieruchomości będą odbierane na dotychczasowych zasadach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

"parki, zieleńce, bulwary, plaże, drogi publiczne, chodniki czy przystanki" - nie, stamtąd odbieranie śmieci nie jest interesem miasta (ciekawe, dlaczego?). Za to "miasto zapewni odbiór odpadów również z biur, sklepów, szkół, szpitali, instytucji kultury, szeroko pojętych punktów usłu...gowych, cmentarzy, targowisk i bazarów'. Skąd i po co takie zróznicowanie? rozwiń

mieszkaniec, 2012-12-11 10:59:06 odpowiedz

Jakoś to bedzie...grunt ze spółki gminne dostana monopol i znajomi królika z magistratu będa mogli krecić lodowe interesy naszym koszte, ku chwale nepotyzmu!!!

777, 2012-12-10 09:50:29 odpowiedz

Jeśli POLINVEST będzie przedstawiał założenia warszawskiej reformy odpadowej to jakość stoi pod dużym znakiek zapytania

paker, 2012-12-09 20:32:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE