PARTNER PORTALU
 • BGK

Stołeczny ratusz przygotowuje mieszkańców na zmiany w gospodarce odpadami

 • AW    7 grudnia 2012 - 16:02
Stołeczny ratusz przygotowuje mieszkańców na zmiany w gospodarce odpadami

Jak przygotować się do tej zmiany, jakie niesie nowa ustawa śmieciowa, jak będzie wyglądał nowy system i o czym warto pamiętać – odpowiedzi udzielą przedstawiciele stołecznego ratusza podczas spotkań informacyjnych dla mieszkańców.
Chcąc przygotować mieszkańców na te zmiany, stołeczny ratusz zapraszana spotkania informacyjne poświęcone nowym regulacjom dotyczącym gospodarowania odpadami komunalnymi. Spotkania odbędą się:

· we wtorek 11 grudnia, w godz. 17.00-19.00 w Centrum Konferencyjnym Zielna (ul. Zielna 37);

· w poniedziałek 17 grudnia, w godz. 17.00-19.00 w Sali Kurialnej przy Katedrze św. Floriana i św. Michała Archanioła (ul. Floriańska 3) oraz

· we wtorek 18 grudnia, w godz. 17.00-19.00 w sali teatralnej w budynku dawnego Gimnazjum nr 103 przy ul. Żegańskiej 1a.

 

Do udziału w debatach zaprasza się w szczególności zarządców nieruchomości i mieszkańców, którzy posiadają indywidualne umowy na wywóz śmieci.

Oprócz bloków i domków mieszkalnych, miasto zapewni odbiór odpadów również z biur, sklepów, szkół, szpitali, instytucji kultury, szeroko pojętych punktów usługowych, cmentarzy, targowisk i bazarów.

Nowy system nie obejmie natomiast właścicieli takich nieruchomości jak parki, zieleńce, bulwary, plaże, drogi publiczne, chodniki czy przystanki. Odpady komunalne z terenu tych nieruchomości będą odbierane na dotychczasowych zasadach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • mieszkaniec, 2012-12-11 10:59:06

  "parki, zieleńce, bulwary, plaże, drogi publiczne, chodniki czy przystanki" - nie, stamtąd odbieranie śmieci nie jest interesem miasta (ciekawe, dlaczego?). Za to "miasto zapewni odbiór odpadów również z biur, sklepów, szkół, szpitali, instytucji kultury, szeroko pojętych punktów usłu...gowych, cmentarzy, targowisk i bazarów'. Skąd i po co takie zróznicowanie?  rozwiń
 • 777, 2012-12-10 09:50:29

  Jakoś to bedzie...grunt ze spółki gminne dostana monopol i znajomi królika z magistratu będa mogli krecić lodowe interesy naszym koszte, ku chwale nepotyzmu!!!
 • paker, 2012-12-09 20:32:55

  Jeśli POLINVEST będzie przedstawiał założenia warszawskiej reformy odpadowej to jakość stoi pod dużym znakiek zapytania