PARTNER PORTALU
 • BGK

Stolica chce pomóc rzemieślnikom

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    30 lipca 2011 - 07:36
Stolica chce pomóc rzemieślnikom

Rękawiczników jest w Warszawie tylko trzech. 20 lat temu było ich prawie 30. Rzemiosło zanika, choć dzielnice starają się te zawody chronić.
Nawet jeśli samorząd da preferencyjne czynsze w lokalach komunalnych, to już w deweloperskich czy w galeriach handlowych rzemieślnik się nie utrzyma – pisze „Rzeczpospolita”.

Stawki w galerii czy u dewelopera są nie do przyjęcia dla drobnych przedsiębiorców. Czynsz wraz z opłaceniem ochrony i reklamy sięga w prywatnych lokalach 60 euro za mkw.

Przedstawiciele rzemieślników na początku sierpnia umówili się na spotkanie w sprawie drobnej przedsiębiorczości z wiceprezydentem Andrzejem Jakubiakiem.

Chcą porozmawiać o ulgach czynszowych preferencjach przy wynajmowaniu lokali – informuje „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (3)

 • leda, 2011-08-01 11:18:00

  w Warszawie w samym centrum miasta na Próżnej, az się prosi, aby całą uliczkę oddac rzemieslinikom, tak jak to było dawniej - tam powinni mieć warsztaty rzemieślincy głównie ginących zawodów, tam winny być kawiarenki czy jadlodajnie na małą liczbę osób z domowymi smakołykami - miasto tworząc taka en...klawę mogloby zrezygnowac nawet z czynszu, okreslając górną granicę dochodów zwolnioną od podatków na racjonalnym poziomie.  rozwiń
 • Afrodyta, 2011-08-01 10:58:54

  Skoro chce sie pomoc to niech to czyni!!!
 • Warszawiak, 2011-08-01 09:56:03

  Śmieszna jest pani Gronkiewicz Waltz bo wczeszniej tym samym rzemieślnikom podniosła czynsz, a teraz uprawia propagandę przedwyborczą. To właśnie dzięki jej decyzjom wiele zakładów usługowych musiało zostać zamknietych.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: