Stolica chce pomóc rzemieślnikom

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 30-07-2011
  • drukuj
Rękawiczników jest w Warszawie tylko trzech. 20 lat temu było ich prawie 30. Rzemiosło zanika, choć dzielnice starają się te zawody chronić.
Stolica chce pomóc rzemieślnikom
Nawet jeśli samorząd da preferencyjne czynsze w lokalach komunalnych, to już w deweloperskich czy w galeriach handlowych rzemieślnik się nie utrzyma – pisze „Rzeczpospolita”.

Stawki w galerii czy u dewelopera są nie do przyjęcia dla drobnych przedsiębiorców. Czynsz wraz z opłaceniem ochrony i reklamy sięga w prywatnych lokalach 60 euro za mkw.

Przedstawiciele rzemieślników na początku sierpnia umówili się na spotkanie w sprawie drobnej przedsiębiorczości z wiceprezydentem Andrzejem Jakubiakiem.

Chcą porozmawiać o ulgach czynszowych preferencjach przy wynajmowaniu lokali – informuje „Rzeczpospolita”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

w Warszawie w samym centrum miasta na Próżnej, az się prosi, aby całą uliczkę oddac rzemieslinikom, tak jak to było dawniej - tam powinni mieć warsztaty rzemieślincy głównie ginących zawodów, tam winny być kawiarenki czy jadlodajnie na małą liczbę osób z domowymi smakołykami - miasto tworząc taka en...klawę mogloby zrezygnowac nawet z czynszu, okreslając górną granicę dochodów zwolnioną od podatków na racjonalnym poziomie. rozwiń

leda, 2011-08-01 11:18:00 odpowiedz

Skoro chce sie pomoc to niech to czyni!!!

Afrodyta, 2011-08-01 10:58:54 odpowiedz

Śmieszna jest pani Gronkiewicz Waltz bo wczeszniej tym samym rzemieślnikom podniosła czynsz, a teraz uprawia propagandę przedwyborczą. To właśnie dzięki jej decyzjom wiele zakładów usługowych musiało zostać zamknietych.

Warszawiak, 2011-08-01 09:56:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE