Stolica oferuje darmową komunikację

W czwartek właściciele samochodów osobowych będą mogli za darmo korzystać z warszawskiego transportu publicznego. 22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu.
Stolica oferuje darmową komunikację
Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów – autobusami (także linii podmiejskich), tramwajami oraz metrem – wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Tego dnia wszystkie bramki biletowe na stacjach metra będą otwarte.

Zakład Transportu Miejskiego chce w ten sposób zachęcić zmotoryzowanych, by z samochodów przesiedli się do komunikacji miejskiej.

W ubiegłym roku podczas Dnia bez Samochodu kontrolerzy biletów odnotowali ok. 500 kierowców, którzy skorzystali z komunikacji miejskiej. Dzięki temu, choć uprzykrzające życie korki nie zniknęły z ulic, było na nich o ok. 500 samochodów mniej.

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT), który rozpoczął się 16 września. W ramach obchodów organizatorzy, organizacje pozarządowe i media przypominają o szkodliwym wpływie spalin samochodowych na zdrowie i życie człowieka, promują proekologiczne rozwiązania w transporcie, alternatywne paliwa i komunikację zbiorową. Inicjatorem obchodzonego od 2002 r. ETZT była Komisja Europejska.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

a co z pasażerami samochodu osobowego ??? co mają pokazać kontrolerowi ? dlatego tylko 500 samochodów mniej, najczęściej w samochodzie siedzi więcej niz jedna osoba. Warto przemyśleć sens zachęt dla "europejskiego dnia bez samochodu"

ja, 2011-09-21 09:56:12 odpowiedz

zapewne znajdą się chętni.

singiel, 2011-09-20 18:58:07 odpowiedz

Oczywiscie,że tak! Darmowy przejazd? W każdej chwili! Proszę bardzo!!!Jak najbardziej...

Temat dyżurny, 2011-09-20 16:44:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE