PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica porozumiała się z deweloperami

  • AW    24 lipca 2012 - 07:45
Stolica porozumiała się z deweloperami

Miasto Stołeczne Warszawa i Polski Związek Firm Deweloperskich podpisały porozumienie o współpracy. Ma to polepszyć koordynacje miejskich inwestycji infrastrukturalnych oraz przedsięwzięć deweloperskich w budownictwie mieszkaniowym.
Jak podaje stołeczny ratusz, porozumienie, które zostało podpisane 23 lipca, zakłada współpracę w zakresie racjonalizacji działań związanych z rozbudową infrastruktury, planowaniem przestrzennym, a także wspólne rozwiązywanie kwestii dotyczących realizacji inwestycji mieszkaniowych, wdrażania zasad zrównoważonej urbanizacji oraz promowania budowy budynków niskoemisyjnych.

- Nasza partnerska współpraca ma na celu dobro mieszkańców Warszawy. Ponieważ deweloperzy w znacznej mierze tworzą miasto i przyczyniają się do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych Warszawiaków, ważne jest aby już na etapie planowania przestrzennego oraz tworzenia przyszłej tkanki miasta współpracować i wypracowywać wspólne cele i kierunki realizacji infrastruktury miejskiej towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu - podkreśla Wojciech Okoński, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich i jednocześnie jeden z inicjatorów porozumienia.

- Dynamiczny rozwój Warszawy sprawia, że nasze miasto jest obecnie największym rynkiem nieruchomości w kraju. Ważne, by duże inwestycje deweloperskie odbywały się w koordynacji z rozwojem miasta - dodaje Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta Warszawy - Liczymy, że podjęta współpraca zaowocuje wyższą jakością realizowanych projektów architektonicznych oraz zapewnieniem właściwych powiązań terenów nowej zabudowy z pozostałymi obszarami miasta oraz całej aglomeracji warszawskiej.

Na mocy zawartego porozumienia zostaną powołane specjalne zespoły do spraw infrastruktury miejskiej i planowania przestrzennego Warszawy, w skład których wejdą oddelegowani przedstawiciele miasta i Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Zespoły mają za zadanie wypracowanie zasad współpracy w realizacji infrastruktury miejskiej towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu.

Będą także współdziałać przy określaniu propozycji zasad dostępu do gruntów miejskich w związku z rozbudową tej infrastruktury. Zespoły będą również omawiać projekty planistyczne miasta oraz zgłaszać sugestie co do kierunków rozwoju planowania przestrzennego i ich założeń.

Porozumienie zostało podpisane na dwa lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.