PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica przestanie wylewać ścieki do Wisły

  • Przegląd prasy/Gazeta Stołeczna    1 kwietnia 2011 - 09:58
Stolica przestanie wylewać ścieki do Wisły

Warszawa przestanie wylewać surowe ścieki bezpośrednio do Wisły. Ale aby osiągnąć ten cel, ratusz szykuje podwyżkę cen za wodę i ścieki.
– Będzie podwyżka za wodę i odprowadzanie ścieków – oświadczył podczas wczorajszej sesji rady Warszawy Leszek Drogosz, szef miejskiego biura infrastruktury, wywołując wściekłość w szeregach opozycji.

Radni SLD i PiS pytali o wysokość nowej taryfy – pisze stołeczna „Gazeta Wyborcza”.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jeszcze nie przedstawiło konkretnych analiz. Ma na to czas do 20 kwietnia. Obecna taryfa obowiązuje do 29 czerwca.

Ratusz przyznał się do szykowanego wzrostu cen podczas debaty o planie inwestycyjnym miejskich wodociągów na najbliższe trzy lata.

Ta miejska firma zamierza wydać na rozwój prawie 1,6 mld zł. Główna pozycja (673 mln zł) to dokończenie rozbudowy oczyszczalni Czajka. Jej przepustowość wzrośnie ponaddwukrotnie.

I co najważniejsze, dzięki budowie kanału ściekowego pod Wisłą będzie można do niej wysyłać ścieki z centralnych i północnych rejonów miasta, które dziś trafiają bezpośrednio do Wisły.

Strategiczny cel programu inwestycyjnego MPWiK to budowa sieci kanalizacyjnej na peryferiach Warszawy i poprawa jakości wody pitnej – pisze stołeczna „Gazeta Wyborcza”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.