PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica w kwiatach i unijnych barwach

  • AW/zom.waw.pl    6 czerwca 2011 - 09:44

Warszawę ozdobi ponad 300 tysięcy kwiatów w barwach Unii Europejskiej. To nawiązanie do polskiej prezydencji.
Niebieska szałwia oraz żółta aksamitka oraz białe i czerwone begonie uatrakcyjnią stołeczne skwery i rabaty. Tą kompozycją kolorów tamtejszy Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) nawiązuje do polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Rośliny we wspólnotowych barwach posadzone zostaną m.in. na kwietnikach Placu Zawiszy, przy Pomniku Lotnika i w Al. Jerozolimskich przy Dworcu Śródmieście i na wysokości Muzeum Narodowego. Natomiast Trakt Królewski obsadzony zostanie kwiatami odwzorowującymi barwy narodowe.

Kolorowe kompozycje będą zdobiły ponadto sześć parków, którymi opiekuje się ZOM, tj. Park Ujazdowski, Praski, Fosa, Skaryszewski, Ogród Saski i Pole Mokotowskie.

Dodatkowo w trzech miejscach z letnich kwiatów zostanie ułożone logo EURO 2012: na Placu na Rozdrożu, na skarpie Trasy Łazienkowskiej na wysokości Placu oraz na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z Banacha.

W sumie na czas lata Warszawę ozdobi ponad 300 tys. kwiatów. Dominujące gatunki to pelargonia, begonia, aksamitka, szałwia, irezina i uczep. Posadzenie i pielęgnacja kwiatów przez ok. 4 miesiące kosztować będzie ok. 850 tys. zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.