PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolicę posprzątają bezrobotni

  • PAP    12 maja 2012 - 14:47
Stolicę posprzątają bezrobotni

W ekipie sprzątającej Warszawę podczas Euro2012 znajdą się m.in. bezrobotni oraz osadzeni w Zakładzie Karnym na Białołęce – poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.
Stolicę (zabierz głos/oceń prezydenta) będzie sprzątać podczas mistrzostw ponad 700 osób. Do sprzątania podczas Euro2012 przygotowano samochody ciężarowe, ładowarki, zamiatarki, polewaczki, specjalistyczne pojazdy pogotowia porządkowego – poinformował ZOM.

Wśród sprzątających, oprócz pracowników firm zewnętrznych, będą także osoby z grupy bezrobotnych. ZOM zatrudnił do sprzątania dodatkowo 25 osób. Ponadto, bezpłatnie pracować będą skazani z Zakładu Karnego Warszawa–Białołęka, a także osoby odpracowujące sądowe wyroki na prace społecznie użyteczne. Do prac porządkowych w tzw. Strefie Kibica na pl. Defilad będzie zaangażowanych blisko 100 osób.

ZOM zapewnia, że bez względu na wydarzenia sportowe, warszawskie ulice, place, chodniki będą codziennie zamiatane i myte. Kosze uliczne będą opróżniane, a przyuliczna i parkowa zieleń pielęgnowana i sprzątana. „W te prace zaangażowane będą kolejne setki pracowników” – podał ZOM.

Zarząd informuje, że codziennie stolicę sprząta 130 pracowników z grona osób bezrobotnych. W każdy piątek ZOM pomaga w porządkach poszczególnym gminom.

Mistrzostwa Euro2012 rozpoczynają się 8 czerwca i potrwają do 1 lipca. Mecz inaugurujący zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, z kolei mecz finałowy na Stadionie Olimpijskim w Kijowie na Ukrainie. Mecze będą rozgrywane w ośmiu miastach – czterech polskich i czterech ukraińskich.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.