PARTNER PORTALU
  • BGK

Strajk w PR możliwy już na początku grudnia

  • Przegląd prasy/PulsHR.pl/Rzeczpospolita    6 listopada 2013 - 10:41
Strajk w PR możliwy już na początku grudnia

Związki zawodowe regionalnej kolei żądają gwarancji zatrudnienia na trzy lata. Zarząd zgadza się jednak na 14 miesięcy. Szykuje się zatem strajk.
Jak zapowiada na łamach "Rzeczpospolitej" Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, ostateczna decyzja dotycząca terminu i formy strajku zapadnie na spotkaniu związkowców 26 listopada. Można się jednak spodziewać, że nastąpi on na początku grudnia.

Czytaj też: Tory za drogie dla Przewozów Regionalnych

Tymczasem Marta Milewska, rzecznik Przewozów Regionalnych, tłumaczy na łamach dziennika, że "w obecnych warunkach rynkowych zaproponowanie 14-miesięcznej gwarancji zatrudnienia, gdzie zwyczajowo kontrakty na świadczenie usług przewozowych podpisywane są na 12 miesięcy, obrazuje najlepszą wolę zarządu do polubownego rozwiązania sporu zbiorowego".

Czy trzy lata to dużo? Jak przypomina "Rzeczpospolita", w prywatyzowanym PKP Cargo związki wynegocjowały średnio 4,5 roku gwarancji zatrudnienia. Jeszcze dłuższe gwarancje utrzymania miejsc pracy uzyskiwali pracownicy spółek energetycznych - nawet 11-letnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.