Strajk w Przewozach Regionalnych odwołany

C, którzy planują wakacyjny wyjazd pociągiem w niedzielę w nocy mogą odetchnąć z ulgą. Związki zawodowe porozumiały się z zarządem spółki Przewozy Regionalne w sprawie paktu gwarancji pracowniczych i akcja strajkowe została odwołana.
Strajk w Przewozach Regionalnych odwołany
Pociągi PR będą jeździć 28 i 29 czerwca zgodnie z rozkładem (fot. PTWP)

"Wszystkie strony zaangażowane w proces uzdrawiania spółki chcą w tej chwili skupić się na opracowywaniu szczegółów planu restrukturyzacji, tak by jak najszybciej mógł on trafić do Komisji Europejskiej" - wskazano w komunikacie.

W sprawie głównego postulatu związkowców, czyli podpisania paktu gwarancji pracowniczych, ustalono, że odbędą się rozmowy po zatwierdzeniu przez KE szczegółowego planu restrukturyzacji Przewozów Regionalnych.

Strajk miał się odbyć w nocy z 28 na 29 czerwca

Kolejowi związkowcy zapowiadali w ostatnich dniach, że po północy z 28 na 29 czerwca w spółce Przewozy Regionalne ma się rozpocząć bezterminowy strajk. Związki domagały się m.in. zawarcia paktu gwarancji pracowniczych na 5 lat.

"Odzyskanie przez spółkę rentowności jest niezbędne, by umożliwić Polakom swobodne poruszanie się zwłaszcza w obszarach swoich regionów. Jest to bardzo ważne, bo dzięki transportowi kolejowemu realizowanemu przez Przewozy Regionalne mieszkańcy z mniejszych miejscowości lub peryferii dużych aglomeracji miejskich mają możliwość dogodnego i przystępnego cenowo codziennego dojazdu do pracy, szkół, urzędów czy zakładów opieki zdrowotnej" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister infrastruktury i rozwoju odpowiedzialny za kolej Sławomir Żałobka.

Zdaniem prezesa Przewozów Regionalnych Tomasza Pasikowskiego osiągnięte porozumienia było możliwe przede wszystkim dzięki czwartkowemu poparciu planu restrukturyzacji przez 13 marszałków województw.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To wielki plus przynajmniej tez w tym czasie wakacyjnym, kiedy własnie wiekszośc z nas wybiera sie w podróze koleją.

monika90, 2015-06-28 18:15:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE