PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż miejska wlepia mandaty za prowizorkę w odpadach

  • bad    10 kwietnia 2015 - 14:25
Straż miejska wlepia mandaty za prowizorkę w odpadach

Strażnicy z Nowego Miasta zainteresowali się odpadami makulatury. Fot. Straż miejska Poznań

Mandaty za gromadzenie odpadów w sposób niezgodny z przepisami ustawy o odpadach dostali mieszkańcy Wielkopolski.
Strażnicy z Nowego Miasta (woj. wielkopolskie), przejeżdżając ulicą Kobylepole, zainteresowali się sporą ilością zgromadzonych odpadów. Przyglądając się bliżej okazało się, że zarówno na terenie prowizorycznie ogrodzonej działki, jak również na drodze dojazdowej i terenach przyległych, były zgromadzone odpady makulatury, tworzyw sztucznych oraz opakowania po środkach chemicznych.

Odpady te były w kontenerach, belach, big bagach, ale także leżały luzem. Tylko część z nich zgromadzona była na terenie utwardzonym, jednak nawet tam nie było widać wymaganej kanalizacji odprowadzającej odcieki. Strażnicy zwrócili również uwagę na opakowania po materiałach niebezpiecznych, które również leżały luzem, na terenie nieutwardzonym poza ogrodzeniem.

Właściciel firmy posiada aktualną decyzję, wydaną przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, na podstawie której otrzymał on zezwolenie na zbieranie i transport odpadów.

Za gromadzenie odpadów w sposób niezgodny z przepisami ustawy o odpadach, został on ukarany mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł. Zobowiązano go także do bezzwłocznego usunięcia uchybień.

Wszystkie materiały, jakie strażnicy zgromadzili w trakcie czynności kontrolnych, zostały przekazane do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Inny mieszkaniec Poznania, tym razem z terenu Wildy postanowił zarobić na tanim opale. Teren wokół domu zamienił w wielki magazyn palet. Ich ilość była tak duża, że wystąpiło nie tylko zagrożenie pożarowe, ale także możliwe było przewrócenie się stosu.

Jak wynika z relacji sąsiadów palety były systematycznie cięte na części i prawdopodobnie sprzedawane jako opał. Dodatkowym problemem dla okolicznych mieszkańców są wraki samochodów dostawczych, które magazynuje właściciel tej nieruchomości.

Za gromadzenie odpadów w sposób niezgodny z przepisami ustawy o odpadach, został on ukarany mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł. Również zobowiązano go do bezzwłocznego usunięcia uchybień.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.