PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż w Dobrej ma już 2 lata!

  • www.Mierzyn24.pl    29 listopada 2011 - 09:47
Straż w Dobrej ma już 2 lata!

Formacja stworzona do ochrony porządku i spokoju w miejscach publicznych w gminie, na dobre zadomowiła się także na ulicach Mierzyna.
Obecnie trwa nabór kandydatów na kolejne dwa wolne stanowiska urzędnicze w Straży Gminnej. Nowi strażnicy swoją służbę rozpoczną na początku przyszłego roku.

Obecnie w Straży Gminnej w Dobrej pracuje łącznie siedem osób: komendant Andrzej Budzyński, pięciu strażników, którzy służbę pełnią w systemie dwuzmianowym, oraz pracownik administracyjny. Strażnikiem odpowiedzialnym za sołectwa Mierzyn i Skarbimierzyce jest Andrzej Szczuko.

Czym zajmują się strażnicy?
Okazuje się, że nie tylko tym, co kryje się pod szerokim pojęciem – ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. „Oczywiście zdarza nam się karać i pouczać mieszkańców za zakłócanie porządku publicznego” – mówią zgodnie strażnicy.

„Staramy się też wskazywać mieszkańcom, również tym najmłodszym, prawidłowe wzorce zachowań”. Stąd m.in. takie akcje, jak niedawne spotkania z uczniami szkół podstawowych pod hasłem „Ja, jako uczestnik ruchu drogowego”. W czasie tej akcji, strażnicy wyjaśniali dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Dzieci dowiedziały się jak powinny zachowywać się przechodząc na drugą stronę jezdni, a także, co robić w przypadku, gdy w pasie drogowym nie ma chodnika. Dodatkowo funkcjonariusze w ramach pogadanek zwracali uwagę na elementy ochrony środowiska, głównie w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i niezaśmiecania środowiska naturalnego.

Strażnicy zajmują się także kontrolowaniem, czy mieszkańcy posiadają podpisane umowy na wywóz śmieci i nieczystości. Strażnikom z powodzeniem udaje się wykrywać sprawców dzikich wysypisk, jakich jeszcze niedawno całkiem sporo było w Gminie Dobra i samym Mierzynie. Okazuje się, że osoby porzucające własne śmieci w miejscach niedozwolonych, zwykle porzucają także rzeczy, które potem pomagają ich zidentyfikować i ukarać.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.