Strażnicy miejscy są nadmiernie skoncentrowani na kierowcach

  • PAP/Rzeczpospolita
  • 22-10-2014
  • drukuj
Największą uwagę strażników miejskich niezmiennie zajmują wykroczenia w komunikacji. Tak wynika z raportu MSW o działalności straży miejskich i gminnych w 2013 r.
Strażnicy miejscy są nadmiernie skoncentrowani na kierowcach

Straże są od lat krytykowane za nadmierną koncentrację na kierowcach i masowe ustawianie fotoradarów. Z raportu MSW wynika, że ten trend się nie zmienił. W dodatku straże dokupiły fotoradarów - mają już 353 takie urządzenia, o 20 więcej niż w 2012 r. - informuje "Rzeczpospolita".

Strażnicy wlepili kierowcom ponad 1,3 mln mandatów (wszystkich było 1,6 mln) o wartości blisko 218 mln zł - za prędkość, za parkowanie w złym miejscu itd. Kwota wszystkich wymierzonych mandatów to 242 mln zł.

 Czytaj też:  Policja chwali straż miejską

"Nie jest tak, że uwzięliśmy się na kierowców i nastawiamy się, by ich łapać na fotoradary. Nacisk na ściganie wykroczeń w komunikacji wynika z oczekiwań mieszkańców. 40 proc. zgłoszeń od nich dotyczy m.in. źle zaparkowanych samochodów czy próśb o umieszczenie fotoradaru" - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka Straży Miejskiej w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

i taka jest prawda, straż miejska realizuje potrzeby mieszkańców a nie kierowców notorycznie "łamiących"przepisy ruchu drogowego. taki zawsze będą przeszkadzały fotoradary straży, itd czy też kontrole prędkości prowadzone przez policję

piotrek, 2014-10-22 09:04:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE