PARTNER PORTALU
  • BGK

Strażnicy proszą o zebrę

  • zamojska.com    4 sierpnia 2011 - 10:08
Strażnicy proszą o zebrę

Mieszkańcy zamojskiego osiedla „Przy Wieży” mają problem z przejściem na drugą stronę ulicy Partyzantów, choć mogą to zrobić zupełnie zgodnie z prawem. Straż Miejska postanowiła im pomóc.
Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że przejście dla pieszych to nie tylko popularna „zebra”. Czasem wystarczy po prostu stosowny znak drogowy pionowy. Taką właśnie sytuację mamy na skrzyżowaniu ulicy Partyzantów z ulicą Zacisze.

W związku z utworzeniem w pobliżu nowego osiedla mieszkaniowego „Przy Wieży”, zrodziła się tam potrzeba utworzenia kolejnego przejścia dla pieszych.

Wyprofilowano więc odpowiednio w tym miejscu krawężniki i ustawiono pionowe znaki drogowe. Cóż jednak z tego, skoro kierowcy nie zwracają na to najmniejszej uwagi.

– Muszę zawsze nadłożyć jakieś dwieście metrów drogi, by dojść do przejścia na światłach przy II Liceum Ogólnokształcącym – mówi pani Maria. – A ja już mam prawie 70 lat i naprawdę coraz trudniej mi się poruszać.

Cóż więc na to poradzić? Wyjściem byłoby na pewno dodanie oznakowania poziomego. Potrzebę ku temu dostrzegła również zamojska Straż Miejska, która już kilkakrotnie monitowała do Zarządu Dróg Grodzkich o pomalowanie pasów na tym przejściu. Dotychczas było to bezskuteczne, ale strażnicy wciąż wierzą, że sprawa znajdzie swój pozytywny finał.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.