PARTNER PORTALU
  • BGK

Strażnicy w Mysłowicach przesiedli się na rowery

  • www.m-ce24.pl    17 lipca 2012 - 11:03
Strażnicy w Mysłowicach przesiedli się na rowery

Dokonano prezentacji najnowszych nabytków mysłowickiej straży miejskiej, jakim są dwa rowery, z których mają korzystać patrole strażników.
Inicjatywę zakupu przedstawili radni, a urząd miasta przeznaczył na zakup środki z budżetu.

Jak mówił podczas prezentacji prezydent Edward Lasok, żyjemy w czasach, w których łatwiej dojechać na miejsce na rowerze niż samochodem.

– Na wniosek radnych, wygospodarowaliśmy w Urzędzie środki na ten zakup – mówił prezydent Lasok. Dwa rowery, z których będzie korzystać czterech strażników na dwie zmiany, kosztowały 4700 zł, razem z niezbędnym wyposażeniem. Patrole mają wyznaczone już trasy patrolowania, jedna z nich to Park Zamkowy – Promenada.

Mamy nadzieję, że patrole przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców – mówił Ginter Płaza, komendant Straży Miejskiej. Jak zapewnili wyznaczeni do patroli rowerowych strażnicy, wśród których jest m.in. Sebastian Stachoń, kilkukrotny mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Sprawnościowej Strażników Miejskich, patrole będą poruszać się po naszych ulicach przez całą zmianę, a nie tylko w celach interwencji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: