PARTNER PORTALU
  • BGK

Strefy płatnego parkowania odkorkują Gliwice

  • 24gliwice.pl    2 listopada 2012 - 09:38
Strefy płatnego parkowania odkorkują Gliwice

Radni Gliwic chcą odkorkować centrum miasta przez wprowadzenie stref płatnego parkowania.




- Chcemy, żeby to centrum wyglądało jak w mieście europejskim, a nie tak jak jest dzisiaj, gdy na każdym skwerku, kawałku chodnika, samochody stoją w sposób nieuregulowany - Marek Pszonak, radny Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza tłumaczy powody, dla których podjęto decyzję o pobieraniu opłat za parkowanie w centrum Gliwic.

- Przed płatnym parkowaniem nie ma ucieczki. Wszyscy wiemy jakie są problemy z zaparkowaniem samochodu w centrum - powiedział Marek Widuch (SLD). Radny jest też zwolennikiem wyłączenia ze stref ulic Starówki, na które mogliby wjeżdżać tylko mieszkańcy.

- Skoro wkładamy ponad 40 milionów w remont Starówki, powinna ona być miejscem spacerów, lokali i kafejek. Nie powinniśmy jej zastawiać samochodami.

- Wprowadzanie stref płatnego parkowania to wyłącznie fiskalizm i opodatkowanie gliwiczan - uważa Jarosław Wieczorek (PiS). - Opłaty w Gliwicach są bliskie maksymalnym stawkom ministerialnym. Żałuję, że nie było przynajmniej takiego gestu, żeby na przykład pierwsza godzina była bezpłatna.

Co radni sądzą o pomyśle wdrożenia od przyszłego roku miejskiego systemu wypożyczalni rowerów? Z inicjatywą w tej sprawie wyszedł radny Dominik Dragon (PO).

- Zdecydowaliśmy się z grupą radnych przygotować uchwałę, która zobowiązywałaby prezydenta do wprowadzenia takiego systemu - wyjaśnia radny.

O ile wszyscy są zgodni, że wypożyczalnia wzorem innych polskich miast powinna pojawić się również w Gliwicach, Marek Pszonak (KdGZF) uważa, że z uruchomieniem systemu powinniśmy poczekać na inne miasta aglomeracji górnośląskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (1)

  • sąsiad z Katowic, 2012-11-02 17:50:42

    już sam tytuł artykułu świadczy o tym, że w Gliwicach rządzą debile. Nie strefy płatne a porządne nawierzchnie ulic, zwiększenie miejsc postojowych a także odpowiednie zaprogramowanie ulicznych sygnalizatorów da pożądany efekt. Debile w Gliwicach nastawieni są jedynie na drenaż kieszeni mieszkańców.... Przesłanie jest jasne - należy pozbyć się takich durni raz na zawsze - skoro nie potrafią racjonalnie myśleć i działać a receptę widzą jedynie w grabieży własnych wyborców.  rozwiń