PARTNER PORTALU
  • BGK

Stronie Śląskie: Telefon czy laptop naładujesz… w szalecie miejskim

  • pt    3 lutego 2017 - 13:43
Stronie Śląskie: Telefon czy laptop naładujesz… w szalecie miejskim
Szalet w Stroniu Śląskim (fot.mat.prasowe)

• W gminie Stronie Śląskie od niedawna działa nowa wyjątkowa toaleta publiczna.
• Poza podstawową funkcją pozwala także, zarówno w środku jak i na zewnątrz, naładować telefon lub tablet.
Specjalne indukcyjne porty do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych oraz tradycyjne wyjścia USB znajdują się na zewnętrznej ścianie elewacji nieopodal wejścia do szaletu miejskiego.

Aby skorzystać z wyjść USB należy podnieść specjalną klapkę oraz za pomocą odpowiedniego kabla, który oczywiście musimy posiadać we własnym zakresie, podłączyć swoje urządzenie do ładowania. Telefonu jednak nie trzeba trzymać w dłoni. Można go swobodnie oprzeć w dedykowanym miejscu.

Bardziej komfortowo podładować swoje urządzenie można za pomocą umieszczanych wewnątrz toalety publicznej portów. Znajdują się one na ścianie w specjalnej podświetlonej wnęce. Dzięki tego typu rozwiązaniu swobodnie położymy i podłączymy w niej zarówno telefon jak również tablet, a nawet i mały laptop. Tutaj również znajdują się dwa porty USB oraz port bezprzewodowy.


Marcin Włodarczyk z firmy Budotechnika z Pilchowic, która jest producentem szaletu miejskiego w Stroniu Śląskim podkreśla.

- Tak jak staramy się zawsze proponować samorządom bardzo przydatne rodzicom z małymi dziećmi przewijaki dla niemowląt, szereg systemów bezpieczeństwa oraz ułatwienia dla niepełnosprawnych, tak i teraz mam nadzieję, że popularyzacja tego rozwiązania sprawi, że będzie ono dostępne w coraz to większej liczbie tego typu miejsc publicznych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.