Stronie Śląskie: Telefon czy laptop naładujesz… w szalecie miejskim

• W gminie Stronie Śląskie od niedawna działa nowa wyjątkowa toaleta publiczna.
• Poza podstawową funkcją pozwala także, zarówno w środku jak i na zewnątrz, naładować telefon lub tablet.
Stronie Śląskie: Telefon czy laptop naładujesz… w szalecie miejskim
Szalet w Stroniu Śląskim (fot.mat.prasowe)

Specjalne indukcyjne porty do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych oraz tradycyjne wyjścia USB znajdują się na zewnętrznej ścianie elewacji nieopodal wejścia do szaletu miejskiego.

Aby skorzystać z wyjść USB należy podnieść specjalną klapkę oraz za pomocą odpowiedniego kabla, który oczywiście musimy posiadać we własnym zakresie, podłączyć swoje urządzenie do ładowania. Telefonu jednak nie trzeba trzymać w dłoni. Można go swobodnie oprzeć w dedykowanym miejscu.

Bardziej komfortowo podładować swoje urządzenie można za pomocą umieszczanych wewnątrz toalety publicznej portów. Znajdują się one na ścianie w specjalnej podświetlonej wnęce. Dzięki tego typu rozwiązaniu swobodnie położymy i podłączymy w niej zarówno telefon jak również tablet, a nawet i mały laptop. Tutaj również znajdują się dwa porty USB oraz port bezprzewodowy.

wyjścia USB znajdują się na zewnętrznej ścianie elewacji nieopodal wejścia do szaletu miejskiego (fot.mat.prasowe)
wyjścia USB znajdują się na zewnętrznej ścianie elewacji nieopodal wejścia do szaletu miejskiego (fot.mat.prasowe)

Marcin Włodarczyk z firmy Budotechnika z Pilchowic, która jest producentem szaletu miejskiego w Stroniu Śląskim podkreśla.

- Tak jak staramy się zawsze proponować samorządom bardzo przydatne rodzicom z małymi dziećmi przewijaki dla niemowląt, szereg systemów bezpieczeństwa oraz ułatwienia dla niepełnosprawnych, tak i teraz mam nadzieję, że popularyzacja tego rozwiązania sprawi, że będzie ono dostępne w coraz to większej liczbie tego typu miejsc publicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE