PARTNER PORTALU
 • BGK

Stworzą zakład utylizacji termicznej osadów

 • wer/mat.pras.    2 listopada 2011 - 15:40
Stworzą zakład utylizacji termicznej osadów

Podpisanie umowy o powstaniu spółki odbędzie się 3 listopada br. w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.
Zakład utylizacji termicznej osadów ściekowych to inicjatywa siedmiu przedsiębiorstw z regionu śląskiego objęta honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego (oceń działania marszałka).

Celem przedsięwzięcia obok ochrony środowiska naturalnego, jest również realizacja wymogów Unii Europejskiej w zakresie gospodarowania odpadami. Od 1 stycznia 2013 roku nie będzie bowiem możliwe składowanie osadów ściekowych na obecnych zasadach, a ci, którzy nie dostosują się do nowych przepisów, będą zobowiązani zapłacić surowe kary finansowe.

Wśród udziałowców spółki znajdują się: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Centrum Projektów Regionalnych - Inwestor, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu, PRB Holdimex z Katowic i Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2011-11-03 10:24:04

  Przeciez tytul o tym mowi !!! Jak zwykle w Polsce lobbing spalarni jest niepodwazalny - szybka budowa = pieniadze, a potem to juz zycie pokaze, ale bedzie juz po nastepnych wyborach, a w efekcie i tak klient5 ostateczny == obywatel zaplaci ile mu sie powie.
 • autoidea, 2011-11-03 09:22:00

  Ciekawe, czy przewiduje sie budowe spalarni osadow, od ktorych wlasnie odchodza Niemcy, ze wzgledu na zanieczyszczenie srodowiska i olbrzymie koszty. Na szczescie sa alternatywy dla spalarni, zawarte w niedawnym raporcie rzadu niemieckiego. Ale czy konsorcjum o tym wie ?
 • NIEBO, 2011-11-02 21:02:01

  Dobre będzie połączenie nawet 9 firm,prawdaż?