Sukces Radomskiego Roweru Miejskiego

Prawie trzy tysiące wypożyczeń i 1600 nowych użytkowników – to dane za pierwszy weekend funkcjonowania Radomskiego Roweru Miejskiego. – Te liczby potwierdzają, że rower miejski był przez radomian oczekiwany – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Sukces Radomskiego Roweru Miejskiego
System Radomskiego Roweru Miejskiego to 25 samoobsługowych wypożyczalni (fot. radom.pl)

Sieć wypożyczalni Radomskiego Roweru Miejskiego ruszyła 1 kwietnia. Pierwsi użytkownicy korzystali z rowerów już kilka minut po północy. W ciągu dnia ulice Radomia były pełne osób korzystających z wypożyczonych rowerów. Przez cały weekend rowery zostały wypożyczone 2929 razy, w tym w sobotę - 1267 i w niedzielę - 1662 razy. W ciągu dwóch dni w systemie zarejestrowało się ponad 1600 nowych użytkowników. – Nie znam miasta, w którym rower miejski nie cieszyłby się wielką popularnością. Radom sięga po najlepsze europejskie wzorce poprawiające jakość życia mieszkańców. Entuzjazm z jakim radomianie przyjęli rower miejski potwierdza, że jesteśmy miastem ludzi otwartych i sprawia, że już dziś możemy mówić o sukcesie - mówi prezydent Radosław Witkowski.

System Radomskiego Roweru Miejskiego to 25 samoobsługowych wypożyczalni. Do dyspozycji radomian jest 255 rowerów w tym trzy tandemy i dwa rowery transportowe. Aby korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana jest rejestracja na stronie internetowej oraz dokonanie opłaty początkowej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE