PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki: miejskie spółki zainwestują 29 mln zł w sieć ciepłowniczą i kanalizacyjną

  • PAP/bad    21 stycznia 2018 - 15:22
Suwałki: miejskie spółki zainwestują 29 mln zł w sieć ciepłowniczą i kanalizacyjną
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach (Podlaskie) zainwestuje 16,1 mln zł na modernizację miejskiej sieci ciepłowniczej. Fot. Enea Ciepło Białystok

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach (Podlaskie) zainwestuje 16,1 mln zł na modernizację miejskiej sieci ciepłowniczej, a Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wyda blisko 13 mln zł w budowę kanalizacji.
Obie spółki otrzymały w sumie na inwestycje 15,8 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

7,2 mln zł trafi do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC), które otrzymało dofinansowanie do projektu "Przebudowa i termomodernizacja sieci ciepłowniczej w mieście Suwałki w celu poprawy efektywności przesyłania ciepła".

Jak poinformował kierownik biura prezydenta Suwałk Kamil Sznel, projekt zakłada przebudowę i termomodernizację ponad 10 km sieci. Wartość przedsięwzięcia, które ruszy w tym roku to 16,1 mln zł. - Realizacja zadania wpłynie na redukcję strat ciepła na rurociągach ciepłowniczych, a tym samym poprawę efektywności przesyłu ciepła - dodał Sznel.

Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do 2020 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.