PARTNER PORTALU
  • BGK

Swarzędz: zmiana cen wody i ścieków

  • 24swarzedz.pl    22 kwietnia 2013 - 09:23
Swarzędz: zmiana cen wody i ścieków

Od 1 maja 2013 r. obowiązywać będzie nowa taryfa opłat za dostawę wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców korzystających z usług wodnokanalizacyjnych Zakładu Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu 19 lutego 2013 r. wystąpił z wnioskiem o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na okres od 01.05.2013r. do 30.04.2014 r.

Rada Miejska w Swarzędzu nie podjęła uchwały w ustawowym terminie, zatem zgodnie z ustawą z dnia 07.06.2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków taryfa obowiązuje po 70 dniach od daty złożenia wniosku.

Ceny obowiązujące w nowej taryfie opłat:

- opłata za pobraną wodę 4,12zł/m3

opłata abonamentowa za wodę dla odbiorców rozliczanych wg:
- wskazań wodomierza 6,01zł/m-c
- przeciętnych norm zużycia 5,20zł/m-c

- opłata za odprowadzone ścieki 5,29zł/m3

opłata abonamentowa za ścieki dla odbiorców rozliczanych wg:
- zużycia wody 3,27zł/m-c
opłata dotyczy tych odbiorców rozliczanych za ilość odprowadzanych ścieków na podstawie wskazań wodomierza, których Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu zaopatruje w wodę.
- wskazań urządzenia pomiarowego 4,63zł/m-c
opłata dotyczy także tych odbiorców rozliczanych za ilość odprowadzanych ścieków na podstawie wskazań wodomierza, których Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu nie zaopatruje w wodę.

Odbiorców wody odprowadzających ścieki do kanalizacji sanitarnej obowiązuje opłata abonamentowa równa sumie opłat abonamentu za wodę i ścieki. Podane ceny są cenami brutto (wraz z należnym podatkiem VAT). Taryfa obowiązuje odbiorców z terenu Gminy Swarzędz obsługiwanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.