PARTNER PORTALU
  • BGK

Świąteczne choinki do utylizacji

  • PAP    9 stycznia 2014 - 18:12
Świąteczne choinki do utylizacji

W Krakowie ruszy w przyszłym tygodniu akcja odbioru świątecznych drzewek, które przestały być ozdobą w domach i instytucjach. Organizuje ją zarządzające systemem gospodarowania odpadami Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.
"Akcja rozpocznie się 15 stycznia. Jako pierwsi świąteczne choinki będą mogli oddać mieszkańcy dzielnicy Kazimierz w punkcie przy Placu Wolnica, a także mieszkający w rejonie ulicy Eisenberga i na Dąbiu" - powiedziała rzeczniczka krakowskiego MPO Krystyna Paluchowska.

Jak podkreśliła akcja ma ułatwić mieszkańcom pozbycie się niechcianych już drzewek i ma wymiar edukacyjny. "Uschnięte drzewka nie powinny trafiać do altan śmietnikowych i zwykłych kontenerów na odpady. Chcemy, żeby mieszkańcy pamiętali, że mogą być one z korzyścią dla środowiska odzyskane i przetworzone" - mówiła Paluchowska.

Choinki zostaną przekazane do kompostowni odpadów zielonych Barycz i wykorzystane do produkcji naturalnego nawozu, który może być stosowany w ogródkach przydomowych i działkowych, a także do rekultywacji gleb.

Czytaj też:  Co zrobić z choinką po świętach? Oddać na biomasę

Punkty odbioru uschniętych drzewek będą wyznaczone we wszystkich dzielnicach miasta (harmonogram odbioru znajduje się na stronie www.mpo.krakow.pl). Akcja potrwa do 29 stycznia.

W poprzednich latach podobną akcję, choć na mniejszą skalę, organizowała w Krakowie Fundacja Aeris Futuro i Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.