PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Zmiany organizacji ruchu na łódzkich ulicach

  • PAP/JL    18 lipca 2016 - 09:11
Światowe Dni Młodzieży. Zmiany organizacji ruchu na łódzkich ulicach
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży od 18 do 25 lipca nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej. Fot. Łódź.pl

Wyłączone z ruchu niektóre ulice, dodatkowe linie komunikacji miejskiej – to wszystko czeka mieszkańców Łodzi w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży w tym mieście.
Jak informuje łódzki magistrat zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą od 18 do 25 lipca.

Od 18 do 25 lipca wyłączone całkowicie z ruchu będą ul. ks. Ignacego Skorupki od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego i ul. Potza, ul. Stefanowskiego od ul. ks. Ignacego Skorupki do ul. Radwańskiej.

19 lipca w Łodzi rozpoczyna się festiwal „Paradise in the City” organizowany przez wspólnotę Chemin Neuf. Od godz. 9 na teren festiwalu zaczną autobusami przybywać jego uczestnicy. Podjadą oni na ul. Stefanowskiego. Po opuszczeniu pojazdów przez uczestników autobusy wyjadą ul. Stefanowskiego do ul. Radwańskiej i opuszczą teren.

20 lipca w godz. 21.30–22.45 odbędzie się nocny bieg „Light Run”. Rozpocznie się on od Hali MOSIR przy ul. Skorupki. Jego uczestnicy pobiegną dalej ul.: Piotrkowską, 6 Sierpnia, Piotrkowską do ul. Skorupki. W czasie trwania imprezy ruch na tych ulicach zostanie chwilowo wstrzymany.

Dzień później 21 lipca odbędzie się Droga Miłosierdzia. Rozpocznie się ona o godz. 15.30 na terenie hali Expo, a następnie ok. godz. 17 przejdzie na teren parkingu przy Hali Sportowej MOSIR i dalej ul. Skorupki skieruje się w stronę archikatedry. Jak informują służby, w czasie trwania Drogi ruch na tej trasie zostanie chwilowo wstrzymany.

22 lipca w godz. 10.15-11.15 odbędzie się pielgrzymka z kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP i św. A.M. Klareta przy ul. Klaretyńskiej 11 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego przy ul Baczyńskiego 156 po trasie: ul. Klaretyńska, Traktorowa, rondo Rtm. Pileckiego, ul. Rojna, al. Pasjonistów, ul. Grabieniec, ul. Lniana, ul. Wici. W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z chwilowym wstrzymaniem ruchu.

Tego samego dnia w godz. 15-17 odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia na terenie parku im. J. Słowackiego połączona z Drogą Krzyżową szlakiem św. Faustyny – od ul. Pabianickiej do archikatedry. I tym razem w czasie trwania przemarszu zaplanowano chwilowe wstrzymanie ruchu.

24 lipca w godz. 13.45-15.00 planowany jest przemarsz uczestników festiwalu na mszę w Atlas Arenie. Pielgrzymi przejdą al. Politechniki, al. Mickiewicza, al. Bandurskiego. Na 15 min przed wymarszem zostanie wyłączona wschodnia jezdnia al. Politechniki od ul. Wróblewskiego do ul. Radwańskiej. Sam przemarsz spowoduje chwilowe wstrzymania ruchu na tych ulicach.

25 lipca nastąpi wyjazd pielgrzymów z Łodzi do Krakowa.

Służby drogowe zwracają uwagę, że jedną z propozycji do wyboru w programie festiwalu „Paradise in the City” są wycieczki po mieście. Przygotowano pięć takich szlaków. Szacuje się, że w każdej z wycieczek może wziąć udział ok. 300-400 osób. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Na czas trwania festiwalu łódzki przewoźnik – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – w godz. 22.30– 0.30 postanowiło wydłużyć godziny kursowania tramwajowej linii nr 15, uruchomić dodatkową tramwajową linię 3A oraz uruchomić dodatkowe linie autobusowe: N, S, L. MPK przypomina również, że uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Łodzi mogą korzystać za darmo z komunikacji miejskiej.

Jak szacuje policja do Łodzi na Światowe Dni Młodzieży przyjedzie w sumie 11 tys. osób. Pierwsza – licząca ok. 2 tys. osób – grupa pielgrzymów i jezuitów przybywających z różnych stron świata pojawiła się w Łodzi w 15 lipca. piątek. Wzięła ona udział w formacyjnym spotkaniu MAGIS. Jego uczestnicy spędzili w Łodzi trzy dni. W niedzielę podzieleni na ok. 20-osobowe grupy, wymieszane pod względem narodowościowym, pojechali do wyznaczonych wcześniej 97 miejsc na terenie Polski, Litwy, Czech i Słowacji, gdzie wezmą udział w eksperymentach ignacjańskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.