PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie. Kolejne skażenie wody w regionie

  • PAP/AH    13 października 2017 - 16:42
Świętokrzyskie. Kolejne skażenie wody w regionie
Fot. Shutterstock

Komunikat o zakazie spożywania wody oraz używania jej do celów higienicznych w trzydziestu miejscowościach w gminie Krasocin (Świętokrzyskie) wydał w piątek (13 października) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie.
Do skażenia mikrobiologicznego wody doszło w ujęciach Czostków, Cieśle, Mieczyn i Sułków, z których korzysta ponad 8 tys. odbiorców. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie zakazał spożywania wody przez ludzi oraz używania jej do kąpieli i mycia naczyń.

- W piątek pobrano kolejną próbkę wody do badań. W sobotę dostaniemy niepełne wyniki, a dzień później już pełne - zapewnił zastępca wójta gminy Krasocin Jacek Sienkiewicz.

W komunikacie podanym na stronie internetowej urzędu gminy Krasocin poinformowano, że lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej "zapewnią dostarczenie wody do celów spożywczych i bytowych".

W czwartek (12 października) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach wydał zakaz spożywania wody oraz korzystania z niej w celach higienicznych dla kilku miejscowości w gminach Górno, Masłów i kilku ulic w Kielcach, korzystających z wodociągu Cedzyna-Leszczyny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.