Swing na ulicach Szczecina

Pierwszy szczeciński tramwaj niskopodłogowy Swing wozi już pasażerów na linii numer 7.
Swing na ulicach Szczecina
W inauguracyjny przejazd z pasażerami wyruszył we wtorek 1 lutego o godz. 10.46 z Basenu Górniczego w kierunku Krzekowa. Pierwszy przejazd Swinga wzbudził ogromne zainteresowanie szczecinian. W tramwaju panował tłok. (Czytaj też: Jedzie mi tu tramwaj?)

– To historyczna chwila. Ten tramwaj nie ma porównania z tymi eksploatowanymi do tej pory – mówił podczas przejazdu prezydent Szczecina Piotr Krzystek – Wkrótce ogłosimy przetarg na kolejne 22. tego typu pojazdy.

Nowy niskopodłogowy tramwaj Swing wyprodukowany przez bydgoską Pesę to skok w inną epokę w komunikacji tramwajowej w Szczecinie. To najnowocześniejszy tramwaj w Europie. Ma 31, 82 m. długości i na całej długości niską podłogę, co bez wątpienia jest ułatwieniem dla pasażerów. Swing wyposażony jest w automat do sprzedaży biletów, które można kupić nie tylko bilonem, ale za pomocą karty strefowej. Wnętrze pojazdu jest klimatyzowane i filmowane. Kamera nagrywa także obraz przed tramwajem.

Swing jest cichy i przestronny. Jednorazowo może zabrać na pokład 211 osób, z czego 61 na siedząco.
Do końca marca na szczecińskie torowiska wyjedzie łącznie 6. Swingów. Tyle pojazdów zostało zakontraktowanych w umowie z Bydgoską Pesą.

W poniedziałek do zajezdni w al. Wojska Polskiego trafił drugi z niskopodłogowych tramwajów. Po przygotowaniu wyruszy na trasę. W tym tygodniu pierwszy Swing będzie kursował na trasie siódemki. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jechałem nim dzisiaj. Super sprawa.

Olo, 2011-02-02 20:53:21 odpowiedz

Świetnie!

Max, 2011-02-02 10:58:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE