PARTNER PORTALU
  • BGK

Świnoujście: Mieszkańcy bez ciepłej wody i ogrzewania

  • PAP/AT    28 lutego 2018 - 09:50
Świnoujście: Mieszkańcy bez ciepłej wody i ogrzewania
Awaria w Świnoujściu: Wznowienie dostawy ciepła prawdopodobnie nie nastąpi przed godz. 15 w środę - 28 lutego (fot.pixabay.com)

Po nocnej przerwie w dostawie prądu w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej około 70 proc. mieszkańców Świnoujścia (Zachodniopomorskie) nie ma ogrzewania ani ciepłej wody. Na razie nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta.
Do awarii doszło z powodu braku dostawy energii elektrycznej do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu.

"W nocy nastąpiło zatrzymanie ciepłowni miejskiej. Wszystkie służby pracują nad tym, żeby przywrócić dostawę ciepła" - powiedziała Agnieszka Otocka z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu. Dodała, że woda jest obecnie wtłaczana do sieci, a gdy zakończy się ten etap, zostanie uruchomiona ciepłownia miejska.

Czytaj też: Kolejne ofiary mrozów

Jak przewiduje PEC, wznowienie dostawy ciepła do wszystkich odbiorców prawdopodobnie nie nastąpi przed godz. 15 w środę (28 lutego).

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp.z o.o. jest głównym dostawcą energii cieplnej w Świnoujściu. Zaopatruje w ciepło blisko 70 proc. mieszkańców miasta.

Przedsiębiorstwo ma jedną ciepłownię, zlokalizowaną w pobliżu centrum miasta. System ciepłowniczy Świnoujścia działa z wykorzystaniem wody.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Joel, 2018-02-28 16:42:00

    Serio ? Działa z wykorzystaniem wody ? No normalnie eureka ! Jak kolega redaktor nie wie jak zakończyć artykuł to rada na przyszłość - lepiej jedno zdanie mniej niż jedno głupie za dużo ;)