Świnoujście zainwestuje w lotnisko?

  • PropertyNews.pl
  • 11-07-2017
  • drukuj
Lotnisko Heringsdorf może nazywać się Heringsdorf-Świnoujście, ale miasto musi zapłacić nawet 40 tys. euro – napisał niemiecki dziennik Ostsee Zaitung.
Świnoujście zainwestuje w lotnisko?
Pomysł szerszej współpracy samorządu Świnoujścia i Lotniska Heringsdorf narodził się już dawno (fot.pixabay.com)

Według gazety, na którą powołuje się swinoujskie.info, Świnoujście ma być skłonne dopłacić do funkcjonowania lotniska na Uznamie nawet 125 tys. euro rocznie. Rzecznik Prezydenta Świnoujścia Robert Karelus dementuje i tłumaczy, że na obecnym etapie nie ma mowy o przeznaczaniu pieniędzy na funkcjonowanie lotniska, jednocześnie potwierdzając, że samorząd Świnoujścia może przeznaczyć 40 tys. euro na zmianę nazwy lotniska traktując to jako promocję miasta. Dziś na lotnisku oddalonym o 20 minut drogi od Świnoujścia nie ląduje żaden samolot z Polski. Jeśli polski samorząd by zapłacił, mogłoby się to zmienić.

Pomysł szerszej współpracy samorządu Świnoujścia i Lotniska Heringsdorf  narodził się już dawno. Podpisano w tej sprawie nawet list intencyjny. Wówczas mówiono wyłącznie o działaniach promocyjnych takich jak publikacja materiałów reklamowych czy chociażby oznakowanie po polskiej stronie drogi na lotnisko.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do danderek: Niemcy bez tej lotniskowej "promocji" doskonale wiedzą gdzie jest Świnoujście. Jest ich chyba nawet teraz więcej jak mieszkańców! Żłobek i przedszkole potrzebne jest natychmiast w mieście a nie napisy na niemieckim lotnisku!

Bolek, 2017-07-12 15:29:14 odpowiedz

Dlaczego nie? Jest to promocja Świnoujścia i możliwość dalszego rozwoju turystycznego miasta. Ważne,aby to było opłacalne.

danderek, 2017-07-12 13:15:36 odpowiedz

Pomysł wspólnego użytkowania lotniska w Heringsdorf jest moim zdaniem bardzo sensowny. Lotnisko to bowiem leży bardzo blisko Świnoujścia i obsługuje ruch turystyczny do niemieckich kurortów wypoczynkowych leżących na Wyspie Uznam i może równie dobrze obsługiwać taki ruch do Świnoujścia. Nic teraz ni...e powinno przeszkadzać we wspólnym użytkowaniu tego lotniska bo przecież oba nasze kraje należą do Unii Europejskiej. rozwiń

Stanisław, 2017-07-12 12:31:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE