PARTNER PORTALU
  • BGK

Sygnalizacja będzie w maju

  • www.Osowa24.pl    1 marca 2012 - 09:21
Sygnalizacja będzie w maju

Najpóźniej do 10 maja powinna zacząć działać odtworzona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wodnika i Galaktycznej przy Selgrosie w Osowej.
Zarząd Dróg i Zielni rozstrzygnął przetarg na naprawę sygnalizacji. Trwa analiza kosztów oferty złożonej przez wykonawcę. Przypomnijmy, że światła w tym miejscu nigdy nie działały, gdyż sygnalizacja nigdy nie została przekazana we władanie miastu.

Od momentu przebudowy skrzyżowania, czyli od przełomu 2002 i 2003 roku sygnalizacja była nieczynna. Jej inwestorami były do spółki dwa podmioty prywatne: Renk i Selgros. Instalacja po zbudowaniu nie została przekazana miastu. Ponieważ jednak, w związku z narastającym ruchem samochodów osobowych od strony Osowy, pojawiła się potrzeba uruchomienia w tym miejscu świateł, Zarząd Dróg i Zielni w Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta) zwrócił się do Renku oraz Selgrosa o pisemne zrzeczenie się praw własności do urządzeń. Obydwa podmioty uczyniły to, ZDiZ przejął urządzenia i dzięki temu możliwe było ogłoszenie przetargu na odtworzenie sygnalizacji.

Wykonawca będzie musiał uzupełnić wysokie i niskie maszty, zamontować pętle indukcyjne oraz komory sygnalizacyjne (w technice LED), także skompletować całe okablowanie i zasilanie.

W przetargu ofertę złożyła firma Eldro Fl z Gdańska, za wykonanie zlecenia oferując 110.668,59 zł. W tej chwili trwa analizowanie oferty. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty na korzyść tego wykonawcy, to umowa powinna zostać podpisana do 8 marca, a prace powinny skończyć się do 10 maja.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.