PARTNER PORTALU
  • BGK

Sygnalizacja włączona. Korki niewielkie

  • przeclaw24.pl    23 marca 2012 - 13:59

Włączona została sygnalizacja świetlna zlokalizowana na granicy gminy Szczecin i Kołbaskowo przy skręcie z ul. Cukrowej w ul. Do Rajkowa.
Od kilkunastu godzin światła kierują już ruchem pojazdów i pieszych na tym do niedawna niebezpiecznym odcinku. Od strony Rajkowa roboty nie zostały jeszcze zakończone i tam kierowcy korzystają z jednego pasa jezdni.

Jadąc dziś od Szczecina (zabierz głos/oceń prezydenta) do Przecławia w popołudniowym szczycie niewielki korek sięgał okolic byłej cukrowni. Pojazdy jechały płynnie. Czerwone światło zapalało się tylko na kilka sekund aby wpuścić 2-3 pojazdy od Rajkowa. Jaka będzie płynność ruchu na DK13 przed ósmą rano? Zobaczymy.

Włączenie sygnalizacji opóźniło się ponad dwa miesiące. W trakcie zimy nie dokończone zostały wszystkie prace drogowe. Obecnie na drodze od strony Rajkowa – pas jest częściowo zajęty. Drogowcy będą tam poprawiać nawierzchnię.

Zaprojektowana sygnalizacja analizuje ilość pojazdów na DK13 i dostosuje długość zielonego światła do natężenia ruchu. Do tej pory wjeżdżający na trzynastkę od strony Rajkowa albo byli skazani na uprzejmość kierowców i wpuszczenie do ruchu albo wymuszali pierwszeństwo i stwarzali zagrożenie na drodze. Temat sygnalizacji „Do Rajkowa/Cukrowa” ciągnął się prawie 2 lata. Natężenie ruchu w ostatnich latach na tym odcinku się podwoiło. Nie było tygodnia bez stłuczki lub wypadku na tym skrzyżowaniu.

W ramach tej inwestycji wybudowano dwa przejścia dla pieszych, poprawiono krawężniki, chodniki oraz fragment ścieżki rowerowej. Gmina Szczecin otrzymała częściowe dofinansowanie do budowy tej sygnalizacji od gminy Kołbaskowo.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.