PARTNER PORTALU
  • BGK

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy w Gdańsku

  • JP    20 grudnia 2017 - 20:17
Sylwestrowy Konkurs Butelkowy w Gdańsku
Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy na cele charytatywne Fot. Pxhere

Uczestnicy zabawy sylwestrowej w Gdańsku będą mogli nie tylko radośnie przywitać Nowy Rok, ale również pomagać innym i wygrywać nagrody. Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku po raz jedenasty organizują Sylwestrowy Konkurs Butelkowy
W dniach od 30 grudnia 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. wystarczy wrzucić do oznakowanych pojemników stojących na Targu Węglowym oraz przy Zielonej Bramie szklane butelki po napojach, którymi witano Nowy Rok. Do butelek należy włożyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu. Zysk z utylizacji zostanie przeznaczony na cele charytatywne, a uczestnicy mają szanse na wylosowanie nagród.

- Nasz konkurs łączy element edukacyjny z dobrą zabawą, nagrodami i działalnością charytatywną  - mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. W konkursie będą mogły wziąć udział osoby bawiące się na Targu Węglowym podczas muzycznego wydarzenia kończącego rok 2017 - na plenerowym Koncercie Sylwestrowym. Ze względu na charytatywny wymiar akcji pojemniki będą dostępne nie tylko w Noc Sylwestrową.

W tym roku beneficjentem butelkowej akcji będzie Fundacja „Obudź Nadzieję” działającej na terenie Gdańska.

- Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy na ten cel - mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną między innymi: rower miejski, soundbar, miniwieża, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy i telefon.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem gdańszczan. W poprzedniej edycji zebrano w ten sposób prawie 1300 kg szkła, co umożliwiło wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci kwotą 5164 zł.

Bardzo ważnym elementem tej akcji jest także zwiększenie bezpieczeństwa podczas imprezy gromadzącej tak dużą liczbę mieszkańców.

Witanie Nowego Roku to zawsze okazja do szampańskiej zabawy, a dzięki Sylwestrowemu Konkursowi Butelkowemu, to także możliwość spędzenia tej wyjątkowej nocy ekologicznie i bezpiecznie oraz szansa wygrania atrakcyjnych nagród.

Szczegóły konkursu określa Regulamin dostępny na stronie Rady Miasta Gdańska.

Od pewnego czasu mówi się, że rząd może wprowadzić kaucje za zwrot opakowań - w tym butelek - ale Ministerstwo Środowiska na razie dementuje te informacje.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.