PARTNER PORTALU
  • BGK

System zaparkuj i jedź także dla rowerzystów?

  • AZA    28 lipca 2010 - 14:54
System zaparkuj i jedź także dla rowerzystów?

Parkingi rowerowe, działające w ramach systemu P+R cieszą się ponoć powodzeniem w Warszawie. Choć to kropla w morzu - właśnie przybyło ponad 200 dodatkowych miejsc dla rowerów.
Parkingi rowerowe, działające w ramach systemu P+R, cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli jednośladów w Warszawie, dlatego tutejszy Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o rozszerzeniu systemu i umieszczeniu stojaków także na pętlach autobusowych. W lipcu przybyło 230 dodatkowych miejsc dla rowerów. 

Stojaki rowerowe pojawiły się w kilkunastu nowych lokalizacjach, m.in. na pętlach autobusowych: os. Górczewska, Chomiczówka, Gocław, Kępa Zawadowska, Rembertów Kolonia, Szczęśliwice, Targówek i Żerań. Dodatkowe urządzenia ze stali nierdzewnej, w kształcie odwróconej litery U zamontowano również na pięciu parkingach P+R (Młociny, Metro Marymont, Ursynów, Wilanowska i Anin). Umożliwią one pasażerom wygodną przesiadkę z jednośladu do komunikacji miejskiej.

W ramach współpracy ZTM ze stroną lowery.pl, na siedmiu parkingach P+R właścicielom pojazdów zostaną bezpłatnie udostępnione zestawy narzędzi. Za ich pomocą będzie można na miejscu wykonać najprostsze naprawy - dokręcić śruby, dopompować koło, zakleić dętkę.

Na stronie ZTM umieszczono specjalną interaktywną mapę parkingów rowerowych, na której można sprawdzić dokładną lokalizację, liczbę oraz typ dostępnych stojaków (http://www.ztm.waw.pl/mapy.php?i=18&c=117&l=1).

Lokalizacje wszystkich miejsc na stojaki zostały wytypowane na podstawie „Programu rozwoju ruchu rowerowego w Warszawie”, opracowanego na zlecenie Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m. st. Warszawy.

Obecnie rowerzyści mają do swojej dyspozycji 370 miejsc rowerowych, znajdujących się w 22 miejscach na terenie całej Warszawy.

ZTM planuje dalszą rozbudowę systemu stojaków - do końca 2011 liczba miejsc dla rowerów ma zostać podwojona. Miejsca dla rowerzystów będą się pojawiały zarówno w nowo budowanych, jak i remontowanych obiektach – pętlach autobusowych i parkingach, między innymi na pętli Bródno Podgrodzie i Olszynka Grochowska  oraz na powstającym parkingu P+R w al. Krakowskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.