PARTNER PORTALU
  • BGK

Szansa na 95-proc. zniżkę na przyłącza

  • AW    10 stycznia 2012 - 15:19
Szansa na 95-proc. zniżkę na przyłącza

Niespełna dwa tygodnie pozostało mieszkańcom Jaworzna na zawarcie umowy, która stwarza możliwość uzyskania dotacji na budowę przyłącza kanalizacyjnego w wysokości do 95 proc.
Na podstawie uruchomionego przez prezydenta miasta (sprawdź jego notowania/zabierz głos) systemu dotacji, mieszkańcy mogą starać się o zwrot poniesionych kosztów budowy przyłącza kanalizacyjnego w wysokości 50 proc, jednak nie więcej niż 2000 zł. Otrzymaną dotację będzie można przeznaczyć na zakup materiałów, budowę przyłącza, pomiary geodezyjne, dokumentację powykonawczą oraz odbiór inwestycji.

Istnieje jednak szansa, aby powyższa dotacja została zwiększona, a dofinansowanie na budowę przyłącza pozyskać z drugiego źródła. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. przygotowuje się do złożenia wniosku o dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, która to dotacja może zrekompensować mieszkańcom kolejne koszty przyłączenia się do kanalizacji w wysokości 45 proc.  Aby skorzystać z wyżej wymienionych profitów oraz uzyskać szanse na refundację budowy przyłącza kanalizacyjnego nawet w 95proc, należy do 31. stycznia podpisać stosowną umowę.

Czytaj też: W Jaworznie dalej budują kanalizację

MPWiK przypomina, że w grudniu do mieszkańców czterech dzielnic Jaworzna: Długoszyna, Góry Piasku, Ciężkowic i Pieczysk objętych unijnym projektem wysłano blisko 3 000 listów wraz z umowami.

Po zapoznaniu się z umowami podpisane dokumenty należy składać do końca stycznia w Biurze Obsługi Klienta w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Św. Wojciecha 34 w Jaworznie.

Osoby, które z jakiś względów nie otrzymały umowy, mogą ją pobrać ze strony www.kanalizacja.jaworzno.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: