Szansa na ożywienie łódzkiego lotniska

Łódzkie lotnisko, notujące od pewnego czasu spadek liczby pasażerów, pozyskało nowego przewoźnika i uruchomi od listopada osiem nowych połączeń międzynarodowych. Będzie je obsługiwać linia lotnicza 4YOU Airlines, która zapowiada rozwój swojej łódzkiej bazy.
Szansa na ożywienie łódzkiego lotniska

Zdaniem wiceprezydenta Łodzi Marka Cieślaka uruchomienie nowych połączeń we współpracy z niskobudżetowym przewoźnikiem jest szansą na ożywienie łódzkiego lotniska, podobnie jak zwiększenie ruchu cargo i uruchomienie od marca połączenia przesiadkowego do Monachium.

Prezes lotniska Przemysław Nowak podkreślił, że obsługujący połączenia 180-miejscowy Airbus A320 będzie pierwszym samolotem bazującym na stałe w łódzkim porcie. Jak zaznaczył, otwiera to nowe możliwości rozwoju lotniska, m.in. pozwala na opracowanie wygodniejszego dla pasażerów rozkładu, a także na swobodniejsze negocjowanie nowych kierunków czarterowych na lato 2015 r.

W pierwszy rejs samolot 4YOU Airlines wystartuje z Łodzi 3 listopada. W sumie uruchomione zostaną połączenia do: Barcelony, Rzymu, Tel Awiwu, Mediolanu, Londynu Luton, Dortmundu, Brukseli i Paryża. W przypadku większość kierunków loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu - do Paryża samoloty latać będą trzy razy w tygodniu, a do Izraela - raz.

"W kilku przypadkach powracamy do wypróbowanych kierunków. Popularnością cieszą się podróże na południe, stąd w ofercie połączenia do Barcelony, Rzymu, Tel Awiwu. Rozkład lotów do Mediolanu dostosowany jest do dni zmian turnusu w alpejskich ośrodkach narciarskich. Powraca też połączenie do Londynu Luton" - powiedział dyrektor ds. marketingu lotniska Mariusz Jachimek.

Wiceprezes 4YOU Airlines Michał Mikołajczak podkreślił, że "to dopiero początek, planujemy już kolejne kierunki, w tym połączenia czarterowe i częściowo czarterowe. Na przyszły rok mamy też w planach powiększenie floty o kilka samolotów" - zaznaczył.

4YOU Airlines dysponują trzema Airbusami A320, które dotąd obsługiwały przede wszystkim loty czarterowe w rejon Morza Śródziemnego we współpracy z Eurolotem.

W ubiegłym roku łódzkie lotnisko zanotowało znaczący - ponad 23-proc. - spadek liczby odprawionych pasażerów, zmniejszyła się też liczba połączeń. Największym udziałowcem w łódzkim lotnisku jest miasto Łódź (94 proc. udziałów), a ponad 5 proc. ma samorząd województwa łódzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE