PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: bez litości dla blokujących kierowców

  • lk    28 grudnia 2010 - 11:00

Parkujesz swój samochód przy torowisku tramwajowym? Sprawdź, czy nie tarasujesz przejazdu tramwajom - apelują władze Szczecina.




Do tej pory kierowcy w stolicy Pomorza Zachodniego byli traktowani liberalnie – najpierw ustalany był właściciel pojazdu a w przypadku bezskutecznego powiadomienia auto trafiało na lawetę. W tym czasie tramwaje stały, zaś pasażerowie marzli na przystankach.

Teraz każdy pojazd, który zablokuje ruch tramwajowy - w celu uniknięcia paraliżu w ruchu tramwajowym będzie natychmiast usuwany (podstawa prawna art. 130a ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym). Jednocześnie szczecińska Straż Miejska podejmie próbę powiadomienia o podjętych działaniach właściciela pojazdu.

Blokowanie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej powoduje ogromne utrudnienia w ruchu, wiąże się z wstrzymaniem ruchu tramwajów oraz poważnymi utrudnieniami dla pasażerów komunikacji miejskiej (koniecznością organizowania komunikacji zastępczej, zmianą tras tramwajów). Tylko w listopadzie i grudniu tego roku w Szczecinie odnotowanych zostało już 10 przypadków (z czego 7. dotyczyło tramwajów, 3 autobusów). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.